Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Zwycięstwo Las Palmas nad Rayo Vallecano 2:0

2024-01-20 7:00

W 21. kolejce La Liga odbył się mecz pomiędzy Rayo Vallecano a Las Palmas. Spotkanie miało miejsce w dniu 20-01-2024 o godzinie 14:00 na stadionie Vallecas w Madrycie. W trakcie tego meczu Rayo Vallecano nie zdobył żadnej bramki, natomiast Las Palmas strzeliło 2 gole.

Poprzednie mecze Rayo Vallecano - Las Palmas

W ostatnich trzech meczach między Rayo Vallecano a Las Palmas doszło do różnych wyników. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Vallecas w Madrycie 20 grudnia 2020 roku. Rayo Vallecano wygrał ten mecz 2:0, zdobywając dwie bramki, podczas gdy Las Palmas nie zdołało strzelić żadnego gola. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria 6 marca 2021 roku. Tym razem obie drużyny zremisowały 1:1. Las Palmas zdobyło jedną bramkę, a Rayo Vallecano również strzelił jednego gola. Ostatnie spotkanie odbyło się ponownie na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria 22 października 2023 roku. Tym razem to Rayo Vallecano wygrał, zdobywając jedną bramkę, podczas gdy Las Palmas nie zdołało strzelić żadnego gola. Podsumowując, w tych trzech ostatnich meczach między Rayo Vallecano a Las Palmas padły różne wyniki. W pierwszym spotkaniu Rayo Vallecano wygrał 2:0, w drugim meczu oba zespoły zremisowały 1:1, a w ostatnim spotkaniu to Rayo Vallecano zwyciężył 1:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Las Palmas: 1, Rayo Vallecano: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Rayo Vallecano z Las Palmas zakończyła się wynikiem 0:1. W 17 minucie zawodnik drużyny Rayo Vallecano, Balliu, otrzymał żółtą kartkę za faul. Natomiast w 35 minucie piłkarz o nazwisku Moleiro strzelił bramkę dla zespołu Las Palmas.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Rayo Vallecano z Las Palmas, który odbył się w Madrycie, gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. Wynik 0:1 na korzyść Las Palmas z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu, a nawet został podwojony. W 66 minucie trener Rayo Vallecano postanowił wprowadzić dwóch nowych zawodników - Nteka zastąpił Palazona, a de Frutos wszedł za Camello.

Chwilę później, w 67 minucie, trener Las Palmas również dokonał zmiany - Marvin wszedł na boisko za Moleiro. W 75 minucie kolejna zmiana w drużynie Rayo Vallecano - Falcao wszedł na boisko zastępując Trejo. Jednak to Las Palmas kontynuowało swoją dobrą grę i w 83 minucie Javier Munoz strzelił drugiego gola dla swojej drużyny. Napięcie na boisku rosło i w 76 minucie Garcia z Rayo Vallecano otrzymał żółtą kartkę za brutalność. W odpowiedzi, w 80 minucie Alvaro Valles z Las Palmas również został ukarany żółtą kartką za opóźnianie gry.

Niestety dla Rayo Vallecano sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła w 81 minucie, gdy Garcia otrzymał czerwoną kartkę za faul. W odpowiedzi trener Rayo Vallecano dokonał dwóch kolejnych zmian - Chavarria wszedł na boisko zastępując Espino, a de Tomas zastąpił Balliu. W 88 minucie trener Las Palmas dokonał dwóch ostatnich zmian - Cardona wszedł na boisko za Munira El Haddadiego, a Loiodice zastąpił Javier Munoza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Rayo Vallecano 0, Las Palmas 2. Podsumowując, mimo wprowadzenia kilku zmian w składzie Rayo Vallecano i intensywnych staraniach obu drużyn, to Las Palmas okazało się lepsze i zdobył dwa gole, zapewniając sobie zwycięstwo.

Gole oczekiwane 1.57 0.65

Podsumowując sytuację drużyn Rayo Vallecano i Las Palmas, przed meczem Las Palmas zajmowała 9 miejsce w tabeli, a Rayo Vallecano 11 miejsce. Do tej pory drużyna Las Palmas wygrała 8 meczy, zremisowała 4 mecze i przegrała 8 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 28. Natomiast Rayo Vallecano wygrało 5 meczy, zremisowało 8 meczy i przegrało 6 meczy, co daje im sumę punktów wynoszącą 23. W ostatnim meczu Las Palmas zdobyło 3 punkty, co sprawia że ich suma punktów wynosi aktualnie 31. Natomiast suma punktów Rayo Vallecano pozostaje bez zmian - nadal mają oni na swoim koncie 23 punkty.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Rayo Vallecano a Las Palmas, możemy już zaplanować kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz Realu Sociedad z Rayo Vallecano odbędzie się 27 stycznia 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Reale Arena w San Sebastian. Natomiast mecz Las Palmas z Realem Madryt odbędzie się tego samego dnia o godzinie 16:15 na stadionie Gran Canaria w Las Palmas de Gran Canaria. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne punkty w rozgrywkach.