piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Zwycięstwo Lecha Poznań nad Jagiellonią w 21. kolejce Ekstraklasy

2024-02-17 7:00

W dniu 17-02-2024 o godzinie 17:30 w miejscowości Białystok na stadionie Miejskim odbył się mecz Ekstraklasy 21 kolejki pomiędzy Jagiellonią a Lechem Poznań. Wynik tego spotkania to Jagiellonia 1, Lech Poznań 2.

Poprzednie mecze Jagiellonia - Lech Poznań

W ostatnich trzech meczach między Jagiellonią a Lechem Poznań padło łącznie 12 goli. Pierwszy mecz, rozegrany na stadionie Miejski w Białymstoku, zakończył się wynikiem 2:1 dla Lecha Poznań. Drugi mecz, który odbył się na stadionie w Poznaniu, zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań 2:0. Ostatni mecz, rozegrany również na stadionie w Poznaniu, zakończył się remisem 3:3. W sumie w tych trzech spotkaniach Jagiellonia strzeliła 4 gole, a Lech Poznań - 8 goli. Stosunek bramek w rozegranych meczach Jagiellonia: 4, Lech Poznań: 7

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Jagiellonii z Lechem Poznań zakończyła się wynikiem 0:2 na korzyść gości. W 14 minucie zawodnik Velde z drużyny Lecha Poznań otrzymał żółtą kartkę. W 18 minucie Marchwinski strzelił gola dla Lecha Poznań, a w 30 minucie Szymczak podwyższył prowadzenie dla swojej drużyny.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Jagiellonia Białystok zmierzyła się z Lechem Poznań. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 na korzyść gości. Jednak w drugiej części gry obie drużyny dokonały kilku zmian personalnych.

W 59 minucie zawodnik Lecha Poznań, Gholizadeh, wszedł na boisko, zastępując Hotica. Chwilę później, w 60 minucie, w drużynie Jagiellonii zmieniono Naranjo na Hansena. W 64 minucie kolejna zmiana w drużynie Lecha Poznań - Murawski wszedł na boisko, zastępując Kvekveskiriego. W 67 minucie żółtą kartkę otrzymał Dieguez z Jagiellonii za faul. W 73 minucie trener Jagiellonii dokonał dwóch zmian - Caliskaner wszedł za Pululu, a Kubicki zastąpił Nene.

Mimo starań obu drużyn, wynik nie ulegał zmianom aż do 82 minuty, kiedy to Hansen strzelił gola dla Jagiellonii. W końcowych minutach meczu trener Lecha Poznań wprowadził Czerwińskiego za Marchwińskiego (86 minuta), natomiast trener Jagiellonii postawił na Halitiego, który zastąpił Skrzypczaka (89 minuta). W doliczonym czasie gry, w 90+7 minucie, żółtą kartkę otrzymał Pereira z Lecha Poznań. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Jagiellonia Białystok 1:2 Lech Poznań.

Procent dokładnych podań 88% 76%

Przed meczem Jagiellonia zajmowała pierwsze miejsce w tabeli, mając na koncie 12 wygranych, 5 remisów i 3 porażki. Suma ich punktów wynosiła 41. Natomiast Lech Poznań zajmował czwarte miejsce, mając na koncie 10 wygranych, 6 remisów i 4 porażki. Suma ich punktów wynosiła 36. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężył Lech Poznań, zdobywając tym samym 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualnie Jagiellonia posiada 41 punktów, a Lech Poznań posiada 39 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Jagiellonią a Lechem Poznań, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Jagiellonii z Ruchem Chorzów odbędzie się 24 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Białystok. Natomiast Lech Poznań zmierzy się z Śląskiem Wrocław tego samego dnia o godzinie 17:30 na stadionie Enea w Poznaniu.