Piłka na boisku

Autor: pixabay.com

Zwycięstwo West Ham nad Backą Topola

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Tsc Arena w miejscowości Bačka Topola odbył się mecz grupy Grupa A Ligi Europy pomiędzy drużynami Backa Topola i West Ham. W wyniku tego spotkania Backa Topola przegrała z West Hamem 0:1.

Poprzednie mecze Backa Topola - West Ham

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Backą Topola a West Hamem. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Londyn w miejscowości Londyn dnia 21 września 2023 roku. Wynik tego meczu to West Ham 3, Backa Topola 1.

Pierwsza połowa wczorajszego meczu pomiędzy Backą Topolą a West Hamem zakończyła się wynikiem 0:0. W 45 minucie Nemanja Petrović z drużyny Backa Topola otrzymała żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Backą Topolą a West Hamem, który zakończył się wynikiem 0:0 po pierwszej połowie, wydarzyło się wiele interesujących sytuacji. W 55 minucie żółtą kartkę otrzymał Pablo Fornals z drużyny West Ham za faul. Kilka minut później, w 63 minucie, żółtą kartkę dostał Josip Ćalusić z Backi Topoli za podobne przewinienie. W 67 minucie trener West Hamu dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Cornet wszedł na boisko, zastępując Benrahmę, a Ings zastąpił Mubamę.

W odpowiedzi na te zmiany, w 76 minucie trener Backi Topoli postanowił również dokonać dwóch zmian - Vlalukin wszedł na boisko, zastępując Kuveljića, a Pantović i Vulić zastąpili odpowiednio Milovanovića i Radina. W 79 minucie trener West Hamu dokonał kolejnych dwóch zmian - Emerson wszedł na boisko, zastępując Cresswella, a Kehrer zastąpił Johnsona. W ostatnich minutach meczu trener Backi Topoli również dokonał jednej zmiany - Sós wszedł na boisko, zastępując Ćirkovića. W 87 minucie żółtą kartkę otrzymał Emerson Palmieri z West Hamu za faul. Ostatecznie, w 89 minucie West Ham zdobył bramkę, której autorem był Soucek po asyście Cornet.

Mecz zakończył się wynikiem Backa Topola: 0, West Ham: 1. Podsumowując drugą połowę meczu, można stwierdzić, że obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia bramki, jednak to West Hamowi udało się wykorzystać jedną z nich i zapewnić sobie zwycięstwo.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół TSC Backa Topola zagrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Nie wygrał żadnego z tych meczów, zremisował 1 i przegrał 4. Łącznie zdobyli 4 gole. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli 3 gole, natomiast na wyjazdach rozegrali 2 mecze i zdobyli 1 gola. Średnia ilość goli zdobywanych przez TSC Backa Topola na mecz wynosiła 0,8. Zespół West Ham zagrał również 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrał 4 z tych meczów, nie zremisował żadnego i przegrał 1. Łącznie zdobyli oni 8 goli.

Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli tam 4 gole, przy najwyższym wyniku meczu towarzyskiego wynoszącym 3-1. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich kolejne 4 gole, przy najwyższym wyniku towarzyskim wynoszącym 1-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez West Ham na mecz wynosiła natomiast 1,6.

Tabela Grupa A:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 SC Freiburg 4 0 1 17 5 12 12
2 West Ham 4 0 1 8 4 4 12
3 Olympiakos Piraeus 1 1 3 6 12 -6 4
4 Backa Topola 0 1 4 4 14 -10 1

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Backą Topola a West Hamem, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Olympiakosu Piraeus z Backą Topola odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Georgios Karaiskáki w Pireus. Natomiast West Ham zmierzy się z drużyną SC Freiburg tego samego dnia o tej samej godzinie, lecz na stadionie w Londynie.