SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Piłkarz Borussii Dortmund uciekł z miejsca wypadku! Grożą mu dotkliwe kary

Piłkarz Borussii Dortmund uciekł z miejsca wypadku! Grożą mu dotkliwe kary

03.05.2017, godz. 12:24
Borussia Dortmund
foto: Twitter

Raphael Guerreiro ma spore kłopoty. Piłkarz Borussii Dortmund w listopadzie ubiegłego roku spowodował wypadek i oddalił się z miejsca zdarzenia. Niemiecka prokuratura domaga się grzywny dla portugalskiego zawodnika, a także odebrania mu prawa jazdy. Z takimi karami nie zgadza się sam piłkarz oraz jego prawnik.

Według prokuratury 21 listopada 2016 roku Guerreiro uderzył swoim samochodem w pojazd prowadzony przez 52-letniego kierowcę. Piłkarz pomimo świadomości złamania przepisów i wyrządzenia krzywdy, oddalił się z miejsca wypadku. Kilka godzin później gracz BVB zgłosił się na policję i przyznał do winy, przepraszając jednocześnie za swoje zachowanie. Ten fakt łagodzi okoliczności całego zajścia, ale nie sprawi, że kolega Łukasza Piszczka uniknie kary.

Raphael Guerreiro będzie musiał odpowiadać przed sądem także dlatego, że poszkodowany zgłosił całą sprawę na policję i domaga się zadośćuczynienia. Prokurator proponuje 120 tysięcy grzywny kary oraz pozbawienie prawa jazdy na okres dziewięciu miesięcy. Adwokat piłkarza poinformował, że jego klient nie zgadza się z takimi warunkami.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: