Górnik Zabrze

Autor: archiwum se.pl

Górnik - Zawisza 3:2. Gol w doliczonym czasie gry dał Górnikowi trzy punkty!

2013-09-30 22:08

Górnik Zabrze pokonał Zawiszę Bydgoszcz 3:2 w meczu 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Komplet punktów swojej drużynie zapewnił Radosław Sobolewski, który już w doliczonym czasie gry trafił do siatki rywali po świetnej akcji całego zespołu.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Zabrzu nie musieli długo czekać na otwarcie wyniku. Już w 5. minucie goście, za sprawą trafienia z rzutu karnego Bernardo Vasconcelosa wyszli na prowadzenie. Nie minęły jednak 3 minuty, a gospodarze po bramce Rafała Kosznika doprowadzili do remisu.

Przeczytaj także: Lechia - Korona 2:2. Gracze Michała Probierza wciąż bez zwycięstwa

Na początku drugiej odsłony spotkania prowadzenie Górnikowi dał Mateusz Zachara, który kapitalnie przymierzył z około 20 metrów. W 68. minucie na tablicy wyników ponownie widniał remis. Goście znów otrzymali rzut karny i, podobnie jak w 5. minucie, nie zmarnowali okazji.

Decydujący cios w tym pojedynku zadali jednak gracze Adama Nawałki. Już w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów strzelił Radosław Sobolewski.

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 3:2
Bramki: Rafał Kosznik (8. min.), Mateusz Zachara (48. min.), Radosław Sobolewski (90. min.) - Bernardo Vasconcelos (5. min.), Sebastian Dudek (69. min.)

Górnik: Pāvels Šteinbors, Paweł Olkowski, Błażej Augustyn (Antoni Łukasiewicz), Seweryn Gancarczyk, Rafał Kosznik, Prejuce Nakoulma, Radosław Sobolewski, Krzysztof Mączyński, Łukasz Madej (74′ Maciej Małkowski), Mariusz Przybylski, Mateusz Zachara (89′ Bartosz Iwan)

Zawisza: Wojciech Kaczmarek, Damian Ciechanowski (90′  Hermes), Andre Micael, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka, Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Luis Carlos (81′ Hérold Goulon), Michał Masłowski, Bernardo Vasconcelos (16′ Vahan Gevorgyan)