SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Grzywna i odjęte punkty. Lechia Gdańsk ukarana za nieprawidłowości finansowe

Grzywna i odjęte punkty. Lechia Gdańsk ukarana za nieprawidłowości finansowe

13.06.2017, godz. 15:02
Flavio Paixao, Lechia Gdańsk
foto: EAST NEWS

Lechia Gdańsk się doigrała. Czwarty klub poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy został ukarany za nieprawidłowości finansowe - brak spłaty zobowiązań transferowych i wobec piłkarzy. W związku z tym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN zdecydowała się obciążyć gdańszczan grzywną w wysokości 250 tysięcy złotych oraz odjęciem trzech punktów na przyszły sezon.

O problemach Lechii pisaliśmy już jakiś czas temu. 12 czerwca zakończyło się trwające od 24 kwietnia postępowanie w związku z czym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła wreszcie ukarać gdańszczan. Powodem takiej decyzji był brak wykazania przez klub jednego nieuregulowanego zobowiązania transferowego oraz dwóch zobowiązań wobec piłkarzy.

- Niewykazanie nieuregulowanych zobowiązań nie tylko stanowiło naruszenie obowiązków informacyjnych klubu, ale doprowadziło także do tego, że Komisja, działając w stanie wprowadzenia w błąd, nie uwzględniła przeterminowanych zobowiązań klubu - czytamy w wyjaśnieniu kary opublikowanym przez PZPN.

Lechia została obciążona grzywną w wysokości 250 tysięcy złotych, ale dotkliwsza kara wiąże się z odjęciem punktów - w sezonie 2017/2018 zespół z Gdańska rozpocznie rozgrywki z dorobkiem minus trzech "oczek". Klub ma teraz pięć dni na odwołanie się od decyzji Komisji.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: