Legia Warszawa

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT

Legia Warszawa melduje się w półfinale Pucharu Polski. Obrońca trofeum zmierza na PGE Narodowy

2015-11-18 23:39

Legia Warszawa pokonała Chojniczankę Chojnice w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Wicemistrzowie Polski zaczęli od falstartu, lecz potrafili się podnieść z kolan i rozstrzygnąć losy dwumeczu na swoją korzyść. W nagrodę zagrają w półfinale i wciąż mają szansę na obronę trofeum wywalczonego przed rokiem na Stadionie Narodowym.

Legia Warszawa w rewanżowym meczu 1/4 Pucharu Polski poradziła sobie z I-ligową Chojniczanką Chojnice i jako pierwsza zameldowała się w gronie półfinalistów. W środowym spotkaniu szkoleniowiec gospodarzy w większości dał szansę występu zmiennikom, z podstawowego składu wystąpiło zaledwie czterech graczy - Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk oraz Łukasz Broź.

To wszystko odbiło się na postawie legionistów, którzy w początkowej fazie przypominali dzieci we mgle, które nie wiedzą, co mają robić na murawie. Efektem tego była stracona bramka już w 5. minucie, a autorem trafienia okazał się Andrzej Rybski. Jak się okazało były to miłe złego początki dla gości z Chojnic. Legia podrażniona niczym lew wzięła się do roboty i odpowiedziała najpierw golem strzelonym przez Stojana Vranjesa, a następnie Aleksandara Prijovicia, który dopadł do piłki po strzale z rzutu wolnego wykonywanego przez Dominika Furmana i skierował ją do bramki.

Jednak ozdobą środowego wieczoru był trzeci gol zdobyty przez doświadczonego Tomasza Brzyskiego. Lewy obrońca wicemistrzów Polski w 39. minucie popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu i podwyższył na 3:1. Trzeba przyznać, że Dominik Hładun nie miał nic do powiedzenia przy tym trafieniu. Można powiedzieć gol stadiony świata, lecz takie uderzenia są znakiem firmowym byłego zawodnika m.in. Ruchu Chorzów czy Polonii Warszawa.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To podopieczni Stanisława Czerczesowa byli stroną przeważającą, co zostało udokumentowane trafieniem najlepszego strzelca zespołu oraz finalisty przyszłorocznych mistrzostw Europy, Nemanji Nikolicia. Do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Michał Żyro, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie zastępując Marka Saganowskiego.

Legia Warszawa jest już w półfinale Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z lepszym z pary Zagłębie Sosnowiec - Cracovia. Niestety na wysokości zadania nie stanęli najbardziej zagorzali kibice stołecznego klubu, którzy odnieśli się do ostatnich tragicznych wydarzeń z Paryża. - "Płaczą Niemcy, płacze Francja tak się kończy tolerancja" oraz "Cała Legia głośno krzyczy, nie dla tej islamskiej dziczy" - skandowali fani zasiadający na trybunie północnej.

Legia Warszawa - Chojniczanka Chojnice 4:1 (3:1)

5' - Andrzej Rybski

30' - Stojan Vranjes

34' - Aleksandar Prijović

39' - Tomasz Brzyski

64' Nemanja Nikolić

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz Łukasz Broź Igor Lewczuk Michał Kopczyński Tomasz Brzyski Guilherme Dominik Furman (45' Robert Bartczak) Stojan Vranjes Michał Kucharczyk Marek Saganowski (66' Michał Żyro) Aleksandar Prijović (55' Nemanja Nikolić)

Chojniczanka Chojnice: Dominik Hładun Wojciech Lisowski Piotr Kieruzel Jakub Mrozik Marcin Biernat Łukasz Kosakiewicz (70' Radosław Bartoszewicz) Paweł Zawistowski Andrzej Rybski (61' Przemysław Czerwiński) Przemysław Pietruszka Bartłomiej Niedziela (83' Rafał Majtyka) Patryk Mikita