SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna ekstraklasa Napastnik reprezentacji Polski odejdzie do Francji? Chce go FC Nantes!

Napastnik reprezentacji Polski odejdzie do Francji? Chce go FC Nantes!

10.08.2016, godz. 18:50
Mariusz Stępiński, Ruch Chorzów
foto: EAST NEWS

Mariusz Stępiński może się wkrótce pożegnać z Ruchem Chorzów. Mocno zainteresowany jest nim klub Ligue 1 FC Nantes, który ponoć złożył już nawet oficjalną ofertę jego kupna. 21-latek to najlepszy polski strzelec poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy, który ustąpił tylko Nemanji Nikoliciowi z Legii Warszawa i Airamowi Cabrerze z Korony Kielce.

Stępiński błysnął w poprzednim sezonie, w którym w 34 ligowych meczach zdobył 15 bramek. Zajął trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców, ale w LOTTO Ekstraklasie był najskuteczniejszym Polakiem. Jego dobrą formę dostrzegł też Adam Nawałka, który postanowił go zabrać jako trzeciego napastnika na Euro 2016 we Francji. Tam co prawda 21-latek za dużo nie pograł, ale sam awans do kadry na tak dużą imprezę był dla niego sporym sukcesem.

Dobre występy w sezonie 2015/2016 spowodowały też, że jego usługami zainteresowało się kilka zagranicznych klubów. Ruch był gotowy sprzedać swojego piłkarza tylko pod warunkiem, że oferta za niego byłaby satysfakcjonująca pod kątem finansowym i wiele na to wskazuje, że takowa wreszcie się pojawiła. Kupić Stępińskiego chce bowiem francuskie FC Nantes.

21-latek ma z "Niebieskimi" kontrakt obowiązujący jeszcze przez dwa lata, a po nieudanej przygodzie w Norymberdze chyba nie kwapi sie specjalnie do wyjazdu za granicę. Mimo to oferta z Nantes może go skusić, a jeśli zdecydowałby się na transfer, to zostałby kolejnym reprezentantem Polski w Ligue 1 obok Kamila Grosickiego, Grzegorza Krychowiaka, Macieja Rybusa i Kamila Glika.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: