Niezawodna Wisła Kraków ograła Widzew! GALERIA

2011-03-12 23:25

Wisła Kraków jako jedyna z trzech czołowych drużyn wygrała w 18.kolejce Ekstraklasy. Zwycięstwo 2:0 nad Widzewem "załatwili" przede wszystkim strzelec pierwszego gola Patryk Małecki (23 l.) i Maor Melikson (26 l.), który wywalczył rzut karny.

Wisła od pierwszych minut ruszyła do ataku i przeważała na boisku, ale nie mogła znaleźć recepty na obronę Widzewa albo brakowało wykończenia akcji w postaci groźnego strzału.

W drużynie z Łodzi aktywny był Gruzin Nika Dzalamidze (19 l.), choć na zademonstrowanie pełni możliwości nie pozwalał mu Honduranin Osman Chavez (26 l.). Po stronie Wisły widoczny był Patryk Małecki, a bliski zdobycia gola dla miejscowych był w 35.minucie Maor Melikson - jego atomowe uderzenie przeszło minimalnie ponad bramką.

To, co nie udało się izraelskiemu piłkarzowi z polskim paszportem, zdołał zrobić właśnie Małecki. Andraż Kirm (26 l.) posłał długą prostopadłą piłkę w pole karne, z lewej nadbiegł rozpędzony Patryk Małecki i w pięknym stylu delikatnie skierował piłkę do siatki, obok próbującego interweniować Mielcarza.

Przeczytaj koniecznie: Wisła Kraków - Widzew Łódź. Wynik: 2:0. Wisła "ucieka" Legii! Zapis Relacji NA ŻYWO w internecie

Drugiego gola dla Wisły strzelił w 78.minucie Andraż Kirm. Po rzucie rożnym dla Widzewa Maor Melikson popędził z kontratakiem przez pół boiska, minął Dudu i został staranowany przez bramkarza łódzkiego zespołu. Sędzia odgwizdał rzut karny, a Mielcarz po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko.

Kirm z "jedenastki" uderzył w prawy róg, strzał obronił Bartosz Kaniecki (23 l.), ale Słoweniec z woleja naprawił swój błąd i trafił do bramki.

Po porażkach Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok Wisła ma nad warszawianami pięć punktów przewagi, a nad zespołem z Białegostoku - cztery.