Wisła Kraków - Widzew Łódź. Wynik: 2:0. Wisła "ucieka" Legii! Zapis Relacji NA ŻYWO w internecie

2011-03-12 19:02

Lider z Krakowa znowu wygrywa! W meczu 18.kolejki Ekstraklasy Wisła Kraków na własnym boisku pokonała ekipę Widzewa Łódź 2:0, wykorzystując piątkową wpadkę Legii ze Śląskiem i powiększając przewagę w tabeli nad drużyną z Warszawy.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciśnij F5, żeby odświeżyć.

90+5 min. Koniec spotkania. Wisła Kraków zwycięża zespół Widzewa Łódź 2:0.

90+1 min. Rios przed szansą, ale w ostatniej chwili piłke sprzątnął mu sprzed nosa Djurić.

90 min. Rios zmienia Meliksona.

89 min. Wisła pewna swego. Bez problemów utrzymuje się przy piłce.

87 min. Łobodziński wszedł za Małeckiego.

87 min. Małecki "wystawił" idealną piłkę Genkovowi. Ten jednak z dwóch metrów, będąc na wprost bramki... strzela obok słupka!

86 min. Z "rogu" Dudu. Cikos wybija na kolejny rzut rożny. Trwa piłkarski "ping-pong".

85 min. Długie podanie od Kirma do Małeckiego w pole karne rywali, jednak trochę za mocne.

84 min. Drugi rzut rożny pod rząd dla Widzewa. Wybija Dudu, Pareiko wypuszcza piłkę, ale ta zostaje szybko wybita.

81 min. Po błędzie wiślaków Sernas stał twarzą w twarz z bramkarzem Wisły. Strzelił w środek. Pareiko spokojnie zatrzymał piłkę.

78 min. Będzie uderzał Kirm... GOL! 2:0! Strzela w prawy róg, broni Kaniecki, ale Kirm z woleja pewnie pakuje piłkę do siatki przy dobitce!

77 min. Kaniecki wchodzi za Grischoka. To była rekordowo długo trwająca zmiana.

74 min. Po "rogu" dla Widzewa, kontra Wisły. Melikson jak rakieta - mija Dudu i z impetem wpada na niego Mielcarz. Druga żółta kartka dla bramkarza łodzian i rzut karny!

73 min. Bunoza chciał efektownie oddalić zagrożenie od swojej "szesnastki". Efekt? Widzew przy piłce. Zaraz jednak Bunoza już skutecznie wybija wrzutkę w pole karne.

71 min. Riski zmienił Brozia.

71 min. Dudu naciskany przez Małeckiego wybija na aut. Za chwilę robi to znowu. Po zaskakującym strzale Cikosa piłkę łapie Mielcarz.

70 min. Nieudana akcja Widzewa powstrzymana już w środku boiska.

68 min. Madera głową minimalnie obok bramki Mielcarza.

67 min. Dogranie Grischoka w polu karnym wybite na "róg".

66 min. Zmiana w drużynie Widzewa. Djurić wszedł za Dzalamidze.

65 min. Dzalamidze na spalonym  - wykopuje piłkę w trybuny.

64 min. Małecki w polu karnym zwodem mija dwóch rywali, ale piłkę zebiera mu Ben Radhia.

61 min. Melikson pędzi lewą stroną, ale za długo czeka z dośrodkowaniem i wybijają obrońcy.

60 min. Sobolewski brutalnie potraktowany przez Pankę. Żółta kartka.

58 min. Zdaniem krakowskich kibiców, sędzia dostrzega tylko niektóre faule. Gwizdy na trybunach.

56 min. Dudu strzela, Pareiko zatrzymuje piłkę na linii pola karnego i z samej linii z całych sił wybija Bunoza.

55 min. Chavez ponownie ośmieszył Dzalamidze, ale sędzia dopatrzył się faulu Bunozy i rzut wolny metr od pola karnego gospodarzy.

54 min. Interweniujący Pareiko staranowany przez Maderę. Estończyk opatrywany, ale szybko wraca do gry.

51 min. Próba łodzian błyskawicznie rozbita przez Cikosa, jeszcze z dala od pola karnego wiślaków.

48 min. Zakotłowało się pod bramką Widzewa. Na razie jednak bez celnego strzału, choć było bardzo blisko.

47 min. Jirsak rozpoczął, Grischok wybił na aut. Wiślacy jednak ciągle utrzymują się przy piłce.

46 min. Wisła od razu rusza do ataku. Faul Grischoka na Jirsaku i rzut wolny dla krakowian.

Zespoły wracają na murawę.

Przerwa.

45+1 min. Po rogu dla Wisły dobrze bronią łodzianie. Przerwa.

45 min. Dwie kolejne piłki w pole karne wybija Szymanek.

44 min. GOL! 1:0 dla Wisły! Kirm posyła długą górną prostopadłą piłkę w pole karne, z lewej pędzi rozpędzony Patryk Małecki i we wspaniałym stylu delikatnie kieruje piłkę do siatki obok próbującego interweniować Mielcarza.

43 min. Jirsak z 30 metrów z wolnego góra - piłka w rękach Mielcarza.

42 min. Melikson odbiera piłkę w środku pola, przewrócony przez przeciwnika odgrywa do Kirma, a ten strzela niecelnie.

41 min. Dudu zwija się z bólu w środku boiska. Sędzia odgwizduje rzut wolny. Sobolewski stoi obok i śmieje się z rywala.

39 min. Starcie Mielcarza z Genkovem. Drugi leży, pierwszy wybija na aut i... dostaje żółtą kartkę.

38 min. Kirm "wypuścił w bój" Meliksona, ten będąc blisko bramki Widzewa zgrywa do środka do Genkova, a ten z najbliższej odległości... kiksuje, nie trafiając w futbolówkę!

37 min. Melikson znowu próbuje - strzela w środek bramki, wprost w Mielcarza.

36 min. Chavez znowu przechytrzył Dzalamidze w pobliżu swojej "szesnastki".

35 min. Melikson huknął z daleko - minimalnie nad bramką.

34 min. Paljić leży na murawie i przerywa rozpoczętą kontrę łodzian... ręką. Nie ma żółtej kartki.

33 min. Gra głównie Wisła, ale Widzew radzi sobie i rozbija próby konstruowania groźnych ataków.

31 min. Bunoza znowu posyła długą piłkę na lewo do kolegi, ale bardzo niedokładnie i piłka na aucie.

30 min. Długie podanie od Bunozy wybija Dzalamidze, za moment dochodzi do piłki Melikson i strzela, jednak obok bramki.

29 min. Niegroźny faul Dzalamidze na Paljiciu na własnej połowie.

28 min. Krakowianie przy piłce na własnej połowie. Powoli przygotowują kolejną akcję.

27 min. Małecki przed polem karnym. Odgrywa do środka do kolegów, ale niecelnie.

26 min. Broź lerzy na murawie. W końcu podnosi się i bez oznak urazu opuszcza na chwilę boisko.

24 min. Dudu szybszy wygrywa pojedynek z Małeckim. Dużo walki w środku pola.

23 min. Rzut wolny dla gości. Bez zagrożenia. Wszystko wyjaśnił Cikos, wybijając piłkę jak najdalej. W odpowiedzi Małecki do środka, jednak piłka także wybita.

22 min. Jirsak w polu karnym Widzewa próbował odgrywać do środka, ale piłkę zablokował Madera i wybił na "róg".

21 min. Paljić fauluje Dzalamidze w środku boiska. Już po chwili łodzianie niedokładnie i piłka na aucie.

19 min. Na trybunach "echo": "Wisła - Wisła..."

18 min. Tempo nieco spadło. Tym razem akcję wiślaków zatrzymał Ben Radhia. Po kontrze Grischok strzelił na wiwat, w bok boiska.

17 min. "Biała Gwiazda" przeważa, ale nie można znaleźć sposobu na zbliżenie się w pole karne przeciwnika.

16 min. Uderzenie Małeckiego z daleka trafia wprost pod nogi Kirma, jednak sytuację wyjaśniają obrońcy.

15 min. Małecki odbiera piłkę w polu karnym, ale ta ucieka poza linię końcową.

14 min. Długa piłka na prawo do Cikosa - dobrze interweniuje Dudu.

12 min. Kirm po dobrym podaniu od Sobolewskiego przed szansą, jednak strzela obok bramki.

10 min. Goście dotarli w "szesnastkę" Wisły, jednak nie oddali groźnego strzału.

9 min. - Teraz miejscowi na połowie łodzian, ale w końcowym efekcie od bramki rozpoczyna Mielcarz.

8 min. - Na trybunach gorący doping. Wiślacy utrzymują się przy piłce na własnej połowie.

7 min. - Chavez sprytnie blokuje Dzalamidze przy linii końcowej.

5 min. - Kontra Widzewa. Grischok z lewej strony pola karnego strzelił, ale prosto w ręce bramkarza.

4 min. - Sernas znalazł się w "szesnastce" krakowian. Było groźnie, ale ostatecznie oddalili zagrożenie.

3 min. - Wisła w nararciu.

2 min. - Po rzucie wolnym dla gospodarzy w pole karne wpadł Melikson, ale został powstrzymany w ostatniej chwili.

1 min. - Rozpoczęli. Długa piłka ze środka i od razu aut dla Wisły.

Znamy już składy obu drużyn.

Wisła Kraków: Pareiko - Cikos, Chavez, Bunoza, Paljić - Małecki, Jirsak, Sobolewski, Melikson, Kirm - Genkov

Widzew Łódź: Mielcarz - Ben Radhia, Madera, Szymanek, Dudu - Budka, Broź, Panka, Grischok - Dzalamidze, Sernas