Piast Gliwice

Autor: Michał Stańczyk / CYFRASPORT Piast Gliwice

Piast Gliwice zwycięski w derbach Śląska. Gol Niezgody nie pomógł Ruchowi

2016-10-15 22:38

Piast Gliwice pokonał Ruch Chorzów 2:1 przed własną publicznością w drugim sobotnim spotkaniu LOTTO Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy, które zdecydowały o zdobyciu trzech punktów strzelili Tomasz Mokwa oraz Aleksander Sedlar. Gości stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Jarosława Niezgody.

Początek spotkania należał do podopiecznych Radoslava Latala, którzy od pierwszych minut przjęli inicjatywę na boisku i już w 2. minucie mogli objąć prowadzenie. Na strzał zdecydował się Maciej Jankowski, ale nie sprawił on większych problemów Kamilowi Lechowi. Odpowiedział Piotr Grzelczak, lecz jego uderzenie nie zaskoczyło Jakuba Szmatuły. Następnie zaczęli atakować gospodarze, a efekty przyszły w 41. minucie.

Wówczas w okolicach dwudziestego piątego metra znalazł się Tomasz Mokwa, który zdecydował się na strzał i nie dał żadnych szans golkiperowi z Chorzowa na skuteczną interwencję. W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie, Piast atakował chcąc podwyższyć prowadzenie, lecz nadział się na kontrę w wykonaniu gości i gola strzelił Jarosław Niezgoda. Wicemistrzowie Polski ostateczny cios zadali w 86. minucie. Patrik Mraz dośrodkował z rzutu rożnego, a gola na wagę jakże cennych trzech punktów strzelił Aleksandar Sedlar.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)

1:0 - Tomasz Mokwa 41'
1:1 - Jarosław Niezgoda 60'
2:1 - Aleksandar Sedlar 86'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa (77' Sasa Zivec), Uros Korun, Aleksandar Sedlar - Radosław Murawski, Marcin Pietrowski - Gerard Badia, Michał Masłowski (67' Martin Bukata), Patrik Mraz - Maciej Jankowski (62' Bartosz Szeliga), Josip Barisić

Ruch Chorzów: Kamil Lech - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Paweł Oleksy - Łukasz Surma (88' Eduards Visnakovs), Maciej Urbańczyk - Kamil Mazek, Patryk Lipski (82' Łukasz Hanzel), Piotr Ćwielong - Jarosław Niezgoda (76' Jakub Arak)

Żółte kartki: Pietrowski, Korun, Badia (Piast)