Adam Frączczak, Pogoń Szczecin

Autor: CYFRA SPORT Adam Frączczak

Pogoń Szczecin rozbiła Sandecję Nowy Sącz. Mocny początek rundy "Portowców"

2018-02-10 18:54

Pogoń Szczecin już od pierwszego wiosennego meczu musiała walczyć o komplet punktów. Bo tylko zwycięstwa w kolejnych spotkaniach pozwolą jej uciec z miejsc zagrożonych spadkiem. Kibice "Portowców" po sobotnim meczu mają powody do optymizmu, bowiem ich zespół rozbił Sandecję Nowy Sącz 4:1.

Pogoń Szczecin przed pierwszym meczem rundy rewanżowej była w bardzo trudnej sytuacji. "Portowcy" zajmowali ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy i do bezpiecznego miejsca tracili cztery punkty. Tak się złożyło, że tę lokatę zajmował ich sobotni rywal, Sandecja Nowy Sącz.

Gospodarze przeważali od samego początku spotkania. Już w 14. minucie Ricardo Nunes próbował zaskoczyć Michała Gliwę z rzutu wolnego, ale jego uderzenie było zbyt słabe, aby zaskoczyć bramkarza zespołu z Nowego Sącza. Goście próbowali zaskoczyć Pogoń z kontrataków. W 21. minucie Wojciech Trochim sprawił sporo problemów Łukaszowi Załusce, próbą z dystansu.

Pogoń znacznie podkręciła tempo w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Dało to efekt w postaci pierwszej bramki dla podopiecznych Kosty Runjaicia. Po dośrodkowaniu Cornela Rapy piłkę do własnej siatki skierował Michał Piter-Bucko. Podwyższenie wyniku przyszło pod koniec pierwszej części gry. Na 2:0 podwyższył Ricardo Nunes, który ładnym strzałem pokonał Gliwę.

"Portowcy" koncert gry pokazali także w drugiej połowie. Już w 51. minucie Adam Frączczak przesądził o zdobyciu trzech punktów dla swojej drużyny. Napastnik Pogoni wykorzystał dobre podanie Spasa Deleva i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Na 4:0 w 55. minucie podwyższył Jakub Piotrowski. Sędzia skorzystał jeszcze z wideoweryfikacji, a sprawdzał to, czy piłka przekroczyła linię bramkową.

Gola honorowego dla Sandecji w 81. minucie zdobył Filip Piszczek. Dzięki zwycięstwu Pogoń zrównała się punktami z przedostatnim Piastem Gliwice i traci już zaledwie punkt do Sandecji Nowy Sącz, która zajmuje pierwsze bezpieczne miejsce.

Ekstraklasa: Wyniki na żywo, statystyki, tabele! Wszystko na wyniki.se.pl!

Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:0)

Bramki: Michal Piter-Bucko 31 (s.), Ricardo Nunes 44, Adam Frączczak 51, Jakub Piotrowski 55 - Filip Piszczek 81

Żółte kartki: Murawski - Małkowski

Pogoń: Załuska 4 - Rapa 4, Fojut 4, Dvali 3, Nunes 4 - Piotrowski 4, Murawski 4 (82. Kort) - Frączczak 4, Drygas 4, Delev 4 (90. Blanik) - Zwoliński 4 (68. Duncan 3)

Sandecja: Gliwa 1 - Basta 2, Szufryn 2, Piter-Bucko 2, Mraz 2 - Baran 3, Grić 3 - Małkowski 3, Trochim 2 (46. Danek 3), Brzyski 2 (61. Cetnarski 2) - Piszczek 3