Holandia nie zajdzie daleko

Autor: East News Arjen Robben

El. Euro 2016: Holandia przegrała z Islandią i jest daleko od turnieju

2015-09-04 20:16

Eliminacje Euro 2016: w najciekawszym czwartkowym meczu Holandia sensacyjnie przegrała w Amsterdamie z Islandią 0:1. Wyspiarze są już jedną nogą na mistrzostwach Europy! O wielkim szczęściu - i pomocy sędziego - mogą mówić faworyzowani Włosi, którzy niemiłosiernie męczyli się z Maltą.

Holandia - Islandia 0:1 w eliminacjach Euro 2016. Oranje już po pół godziny gry stracili kontuzjowanego Arjena Robbena, a dwie minuty później czerwoną kartkę za brutalne uderzenie łokciem zobaczył Bruno Martins Indi. Po przerwie zwycięską dla gości bramkę zdobył z rzutu karnego Gylfi Sigurdsson. Islandczycy mogą już pakować się na francuskie Euro 2016 - do awansu, w trzech ostatnich meczach, wystarczy im jeden punkt!

Niemcy - Polska: RELACJA LIVE ONLINE

Holandia, trzecia drużyna świata, jest w beznadziejnej sytuacji. Do Islandii traci już osiem punktów, a do drugich Czech sześć. W grupie H na pozycję lidera wskoczyli Włosi. Wygrali z Maltą po golu Graziano Pelle, ale ten ewidentnie zagrał ręką. Italia o jeden punkt wyprzedza teraz Chorwację, która niespodziewanie zremisowała na wyjeździe z Azerbejdżanem 0:0.

Wciąż rewelacyjnie radzi sobie Walia. Po golu Garetha Bale'a wygrała z Cyprem i umocniła się na prowadzeniu w grupie B.