Grzegorz Krychowiak, Sevilla

Liga Europy: Grzegorz Krychowiak w półfinale, Łukasz Piszczek odpadł

2016-04-15 13:21

Znamy już wszystkich czterech półfinalistów Ligi Europy. Z dwóch Polaków, którzy grali w ćwierćfinałach, w boju o trofeum pozostał już tylko jeden. Sevilla Grzegorza Krychowiaka po rzutach karnych wyeliminowała Athletic Bilbao. Mniej szczęścia miał Łukasz Piszczek. Borussia Dortmund z obrońcą reprezentacji Polski w składzie odpadła po świetnym widowisku z Liverpoolem.

W najciekawiej zapowiadającym się ćwierćfinale Ligi Europy Liverpool - Borussia Dortmund po pierwszym spotkaniu bliżej awansu byli Anglicy. W Niemczech zespół Juergena Kloppa zremisował 1:1 i bezbramkowy remis na Anfield promował gospodarzy. Już po niespełna dziesięciu minutach BVB prowadziło jednak 2:0 i "The Reds" znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Nie poddali się jednak do końca i ostatecznie, po golu Dejana Lovrena w doliczonym czasie gry, wygrali 4:3, zapewniając sobie miejsce w półfinale.

Liga Europy: Komplet półfinalistów rozgrywek

W ekipie Borussii wystąpił Łukasz Piszczek. Polak, podobnie jak inni koledzy z drużyny, po końcowym gwizdku nie ukrywał smutku. W zdecydowanie lepszym nastroju po swoim spotkaniu był Grzegorz Krychowiak. Sevilla w regulaminowym czasie przegrała z Athletikiem Bilbao 1:2 i do wyłonienia zwycięzcy dwumeczu konieczna była dogrywka. Dodatkowy czas nie przyniósł jednak rozstrzygnięcia i Andaluzyjczycy zapewnili sobie awans dopiero po konkursie rzutów karnych. Jednym z pewnych egzekutorów "jedenastki" był "Krycha".

Komplet półfinalistów uzupełnili Szachtar Donieck i Villareal. Obie ekipy bardzo pewnie wygrały swoje rewanżowe mecze. Ukraińcy we Lwowie rozgromili portugalską Bragę 4:0. Hiszpanie w Pradze pokonali Spartę 4:2. Losowanie półfinałów odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godzinie 12:30.

Komplet wyników rewanżowych spotkań Ligi Europy - ćwierćfinały:

Liverpool - Borussia Dortmund 4:3. Pierwszy mecz 1:1. Awans: Liverpool
Sevilla - Athletic Bilbao 1:2. Pierwszy mecz 2:1. Awans: Sevilla (po rzutach karnych)
Szachtar Donieck - Braga 4:0. Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Szachtar
Sparta Praga - Villareal 2:4. Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Villareal