SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy: Znamy SKŁAD Legii na mecz z Ajaksem!

Liga Europy: Znamy SKŁAD Legii na mecz z Ajaksem!

23.02.2017, godz. 17:54
Legia Warszawa - Ajax Amsterdam
foto: CYFRA SPORT

Na półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem rewanżowego meczu 1/16 finału Ligi Europy Ajax Amsterdam - Legia Warszawa znamy już skład mistrzów Polski! Jacek Magiera postanowił między innymi, że na ławce rywalizację rozpocznie, wracający po kontuzji, Jakub Rzeźniczak. Oznacza to, że kapitanem drużyny będzie nieopierzony Michał Kopczyński. W jakim składzie Legia zagra z Ajaksem?

Jacek Magiera nieco zaskoczył składem na mecz Ajax - Legia w 1/16 finału Ligi Europy. Wielu kibiców spodziewało się, że w podstawowej jedenastce na środku obrony zamiast Macieja Dąbrowskiego zagra Jakub Rzeźniczak. Trener mistrzów Polski postanowił jednak, że "Rzeźnik" usiądzie na ławce rezerwowych. Ma to zapewne związek z tym, że w ostatnim czasie leczył kontuzję, a rywalizacja z Holendrami ma ogromne znaczenie dla klubu z Polski. Dlatego nieograny stoper mógłby popełnić prosty błąd.

Drugim, i w zasadzie ostatnim, zaskoczeniem jest pozycja klasycznej "dziewiątki". Najbardziej wysuniętym piłkarzem Legii w rewanżu z amsterdamczykami będzie Michał Kucharczyk. Co prawda mówiło się o możliwości gry "Kuchego" od pierwszej minuty, ale spodziewano się raczej, że wybiegnie na plac gry obok Tomasa Necida. Tymczasem Czech, z którym w stolicy wiąże się ogromne nadzieje, zacznie mecz na ławce rezerwowych.

Skład Legii Warszawa na mecz z Ajaksem (23.02.2017):

Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek - Tomasz Jodłowiec, Michał Kopczyński - Guilherme, Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili - Michał Kucharczyk.
Rezerwowi: Radosław Cierzniak (bramkarz), Jakub Rzeźniczak, Dominik Nagy, Thibault Moulin, Sebastian Szymański, Daniel Chima Chukwu, Tomas Necid

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: