Ruch Chorzów

Autor: CYFRASPORT Ruch Chorzów

Ruch Chorzów - Metalurg Skopje, wynik 3:1. Udany debiut Tomasza Fornalika, bohaterski Piech

2012-07-19 23:31

Ruch Chorzów wygrał z macedońskim Metalurgiem Skopje 3:1 w meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy. "Niebiescy" zdecydowanie przeważali przez całe spotkanie i odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Warto odnotować, że jeszcze na kwadras przed ostatnim gwizdkiem Chorzowianie przegrywali 0:1!

Mecz z Metalurgiem był debiutem Tomasza Fornalika w roli szkoleniowca Ruchu. Jego podopieczni nie zawiedli go, choć też nie oszczędzili mu nerwów.

Mimo że "Niebiescy" raz po raz atakowali bramkę Macedończyków, to właśnie ich rywale jako pierwsi zdobyli gola. W 70. minucie spotkania prowadzenie Metalurgowi dał Agron Memedi, który w sytuacji sam na sam z Borisem Peskoviciem nie pozostawił słowackiemu golkiperowi żadnych szans.

Przeczytaj koniecznie: Metalurgs - Legia, wynik 2:2. Nieskuteczna Legia zadowala się remisem. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

Odpowiedź Chorzowian była jednak błyskawiczna, ponieważ po 5 minutach było już 1:1 za sprawą trafienia Arkadiusza Piecha. Kilkadziesiąt sekund później kolejny raz na listę strzelców wpisał się Piech i Ruch objął prowadzenie. Metalurga juz w doliczonym czasie gry dobił Marek Zieńczuk.

Rewanż zostanie rozegrany za tydzień (26 lipca) w Macedonii.

Ruch Chorzów - Metalurg Skopje 3:1 (0:0)

Gole: Arkadiusz Piech (74. i 83. minuta), Marek Zieńczuk (91. minuta) - Agron Memedi (70. minuta)