Ajax Amsterdam - Legia Warszawa

Autor: CYFRA SPORT

Skrót meczu Ajax - Legia w Lidze Europy. Ten gol pogrążył warszawian [WIDEO]

2017-02-23 22:59

To nie był udany wieczór dla piłkarzy i kibiców mistrzów Polski. W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy Ajax - Legia podopieczni Jacka Magiery przegrali minimalnie 0:1 i pożegnali się z europejskimi pucharami. Decydującego gola tuż po przerwie strzelił Nick Viergever. Zobaczcie skrót meczu Ajax Amsterdam - Legia Warszawa.

Po meczu Ajax - Legia warszawianie mogą czuć spory niedosyt. Choć zwycięstwo gospodarzy wydaje się być zasłużone, to przy wyniku 0:1 mistrzowie Polski mieli możliwość pokuszenia się o upragnione trafienie. Remis 1:1 promowałby Legię do 1/8 finału Ligi Europy. Podopieczni Petera Bosza zagrali jednak wyrachowanie i w końcówce to oni mieli wyborne szanse, by podwyższyć wynik. Mimo porażki, zespół Jacka Magiery zostawił po sobie dobre wrażenie.

Gola na wagę awansu Ajaksu strzelił w czterdziestej dziewiątej minucie Nick Viergever. Holender dobił strzał kolegi z zespołu, a bezradny Arkadiusz Malarz mógł tylko patrzeć na piłkę wlatującą do jego bramki. Bezbramkowy remis przed tygodniem przy Łazienkowskiej okazał się więc być szczęśliwym dla ekipy z Amsterdam ArenA.