SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Neymar może trafić do więzienia na dwa lata! Prokuratura chce surowego wyroku

Neymar może trafić do więzienia na dwa lata! Prokuratura chce surowego wyroku

23.11.2016, godz. 19:24
Neymar, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Już niedługo jeden z najlepszych piłkarzy świata obok Leo Messiego i Cristiano Ronaldo może wylądować za kratkami! Hiszpańska prasa poinformowała, że prokurator Jose Perales zażądał kary dwóch lat pozbawienia wolności dla piłkarza Barcelony i reprezentacji Brazylii, Neymara. Czy już niedługo będzie śledził poczynania swoich kolegów za pośrednictwem odbiornika telewizyjnego w więzieniu? W końcu taka gwiazda miałaby zapewnione na pewno komfortowe warunki.

Cała sprawa ma związek z nieprawidłowościami, do których doszło przy okazji transferu Neymara z Santosu do Barcelony. Dodatkowo piłkarz ma być ukarany wysoką karą pieniężną w wysokości 10 milionów euro, a sankcje poniosą również obydwa kluby. Mistrzowie Hiszpanii będą musieli zapłacić grzywnę 8,4 mln euro, a Santos 7 mln euro. Upiekło się natomiast obecnemu prezydentowi "Dumy Katalonii" Josepowi Bartomeu, lecz poważne tarapaty mają także rodzice Brazylijczyka. Zdaniem dziennika "AS" prokurator domaga się kary rocznego pozbawienia wolności dla matki, a dwóch lat dla ojca!

Natomiast fundusz inwestycyjny DIS, który w momencie przejścia Neymara z Santosu do Barcelony posiadał 40 procent praw do jego wizerunku domaga się teraz dla niego i rodziców 5 lat więzienia, a 8 dla Rosella i Bartomeu. Jakby tego było mało, to żąda odszkodowania od mistrza Hiszpanii w wysokości od 159 do 195 miliona euro. Wyobrażacie sobie Brazylijczyka siedzącego za kratami i oglądającego w telewizji poczynania Leo Messiego i spółki w Primera Division i Champions League oraz kolegów z reprezentacji walczących o awans na MŚ 2018? Gwiazda takiego formatu prawdopodobnie nie narzekałaby na warunki, w których przyszłoby mu odsiedzieć karę.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: