Autor: East News Arsene Wenger

El Clasico

Legendarny trener zabrał głos w sprawie kontrowersji w "El Clasico". Arsene Wenger nie pozostawia złudzeń. Szczera opinia

2024-04-23 16:15

Wielkie starcie "El Clasico" Realu Madryt z Barceloną przeszło do historii. "Królewscy" okazali się lepsi i są coraz bliżej sięgnięcia po mistrzowski tytuł. Nie milkną echa po kontrowersji, która miała miejsce, podczas meczu, a mowa dokładnie o nieuznanej bramce dla podopiecznych Xaviego. Głos w tej sprawie zabrał legendarny trener - Arsene Wenger.

To była prawdziwa wojna na stadionie Santiago Bernabeu. Real Madryt po szczęśliwym awansie do półfinału Ligi Mistrzów podejmował na własnym obiekcie Barcelonę, która skompromitowała się w rewanżowym pojedynku z PSG. Podopieczni Xaviego mieli minimalną przewagę nad swoim rywalem, jednak przed własna publicznością musieli uznać wyższość paryskiego klubu.

Podczas "El Clasico" nie zabrakło wielu bramek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Worek z bramkami rozwiązał się już w 6. minucie, wówczas swoją szansę wykorzystał Andreas Christensen, radość "Blaugrany" nie trwała długo, ponieważ po niespełna kwadransie do remisu doprowadził Vinicius Junior, który pokonał Marca ter Stegena z rzutu karnego. W drugiej połowie ponownie to drużyna gości strzeliła na 2:1, po bramce Fermina Lopeza, ale po chwili Lucas wyrównał stan rywalizacji. Kropkę nad i postawił w doliczonym czasie gry Jude Bellingham i to "Królewscy" zrobili ogromny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii.

Arsene Wenger wypowiedział się w sprawie kontrowersji w El Clasico! Legendarny szkoleniowiec nie ma co do tego wątpliwości

Ogromną kontrowersję wzbudziła wśród kibiców i ekspertów sytuacja z 28. minuty. Po płaskim dośrodkowaniu, Lamine Yamal znakomicie skierował piłkę w kierunku bramki Realu Madryt. Andrij Łunin popisał się znakomitą interwencją, jednak mówi się, że w tamtym momencie futbolówka przekroczyła linię bramkową. Nie byłby to problem, gdyby nie fakt, że w La Lidze nie ma technologii goal-line.

Podczas gali Laureus World Sports Awards 2024, głos w sprawie tej sytuacji zabrał Arsene Wenger. - Nikt nie wie, ale instynktownie, gdybyśmy musieli podjąć decyzję, powiedzielibyśmy "tak", wpadła. Ale... trudniej jest zrozumieć, dlaczego nie ma tam technologii goal-line? - rozpoczął Francuz.

Wszyscy krytykowali system VAR, a dziś wszyscy narzekają, że nie ma takiej technologii w niektórych rozgrywkach. Dziś wszystko kręci się wokół opinii. Być może piłka w ogóle nie wpadła do siatki... nigdy się nie dowiemy [...] Będziemy musieli żyć z tymi wątpliwościami - przekazał szkoleniowiec.

To najpopularniejsi piłkarze lat 00? Sprawdź, jak dobrze ich pamiętasz. Tylko ekspert zdobędzie 15/15 [QUIZ]