SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Ile Legia zarobi za awans do Ligi Mistrzów? Grube MILIONY dla mistrza Polski!

Ile Legia zarobi za awans do Ligi Mistrzów? Grube MILIONY dla mistrza Polski!

23.08.2016, godz. 17:17
Legia Warszawa, stadion
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe FC Dundalk 2:0 w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i jedną nogą jest już w fazie grupowej. Wystarczy postawić kropkę nad "i" w rewanżu, a za sam awans do Champions League klub może zainkasować naprawdę grube miliony. Sprawdźcie ile konkretnie!

Prezesi Legii już zacierają ręce. Nie dość, że prawdopodobnie Legia jako pierwszy od 21 lat polski klub awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów, to akurat trafiła na sezon, w którym UEFA płaci rekordowo. Kluby wchodzące do fazy grupowej z eliminacji jeszcze nigdy wcześniej nie były za to nagradzane tak sowicie. Ile konkretnie może więc zarobić mistrz Polski?

Legia zaczynała kwalifikacje od 2. rundy i spotkania z zespołem Zrijnski Mostar. Za wyeliminowanie tego przeciwnika dostała 300 tysięcy euro. Za wyrzucenie za burtę kolejnego - słowackiego Trencina - zainkasowała 400 tysięcy euro. Jeśli zaś przejdzie Dundalk, a po pierwszym meczu jest to bardzo prawdopodobne, może liczyć na 2 miliony euro premii. Ale to nie wszystko, bo UEFA płaci nie tylko za pokonywanie kolejnych rund eliminacji, ale też za sam awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. To z kolei aż 12 milionów euro! Poza tym występy w Champions League wiążą się też z odpowiednimi wpływami za prawa telewizyjne i marketingowe, a Legia z tego tytułu mogłaby zarobić kolejne 4 miliony euro. Łącznie daje to 18,7 miliona euro, czyli jak na polskie warunki astronomiczną kwotę 80 milionów złotych! To więcej niż połowa budżetu Legii i równowartość budżetu Lecha Poznań. Jest więc o co walczyć!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: