SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Kto dokonał zamachu w Dortmundzie? Podejrzane są dwie grupy

Kto dokonał zamachu w Dortmundzie? Podejrzane są dwie grupy

12.04.2017, godz. 14:20
Policja bada sprawę zamachu w Dortmundzie
Policja bada sprawę zamachu w Dortmundzie foto: EAST NEWS

Policja wciąż nie wie, kto jest odpowiedzialny za zamach na piłkarzy Borussii Dortmund. Niemieckie media są zdania, że w gronie podejrzanych są dwie grupy. Czy był to atak terrorystyczny? Większość uważa, że tak, na co wskazuje tajemniczy list. Nie można jednak ignorować pewnej publikacji w internecie. Kto wziął odpowiedzialność za wybuchy?

Niemiecka policja bada sprawę zamachu w Dortmundzie. Kto był odpowiedzialny za atak? Hipotezy są dwie.

Pierwsza opiera się na liście, znalezionym w pobliżu miejsca wybuchu. Zdaniem dziennikarzy gazety "Sueddeutsche Zeitung" treść tej wiadomości wskazuje na powiązania islamistyczne i grupę ISIS. W liście miały znaleźć się słowa "W imię Allaha, Miłosiernego i Litościowego". Autorzy tekstu powołują się na udział niemieckich samolotów Tornado w atakach na Syrię. Wspominają również o bożonarodzeniowym zamachu na jarmarku w Berlinie. Eksperci mają spore wątpliwości co do autentyczności tego listu. Być może powstał tylko po to, aby zmylić policję.

Druga hipoteza wzięła się z innego pisma, które zostało rozpowszechnione w internecie, o czym poinformowała agencja Reuters. Ponoć do ataku przyznała się grupa Antifa (Akcja Antyfaszystowska), która napisała, że zamach był odpowiedzią na politykę prowadzoną przez klub z Dortmundu. Reuters powołuje się dodatkowo na artykuł w magazynie Focus, odnoszący się do neonazistowskich i rasistowskich fanów Borussii.

Niemiecka policja martwi się o bezpieczeństwo imigrantów. Pseudokibice już się odgrażają, że wezmą na nich rewanż.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: