SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga mistrzów piłka nożna liga mistrzów Superpuchar Europy w Polsce?! O wyjątkowy mecz walczą Warszawa i Gdańsk

Superpuchar Europy w Polsce?! O wyjątkowy mecz walczą Warszawa i Gdańsk

03.02.2017, godz. 15:50
PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016
PGE Narodowy przygotował niespodziankę na EURO 2016 foto: SHUTTERSTOCK

Już za dwa lata kibice w Polsce być może znowu zobaczą najlepsze europejskie kluby. Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki poinformował bowiem, że Warszawa i Gdańsk ubiegają się o zorganizowanie spotkania o Superpuchar Europy w 2019 roku. PZPN dysponuje poważną kartą przetargową w walce z innymi federacjami.

Najważniejsze osoby w Polskim Związku Piłki Nożnej bardzo chcą, by Superpuchar Europy za dwa lata odbył się nad Wisłą. Byłoby to uczczenie setnej rocznicy założenia futbolowej federacji w naszym kraju. Marzenia działaczy mogą się spełnić w Warszawie lub Gdańsku. Właśnie obiekty z tych miast zgłoszą aplikację o organizację spotkania zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy. Ostatecznie to PZPN zdecyduje czy dalej pójdzie wniosek PGE Narodowego, czy Stadionu Energa.

Zainteresowanie wydarzeniem potwierdził sekretarz generalny naszej federacji. Maciej Sawicki w rozmowie z Interią poinformował, że PZPN zabiegać będzie o organizację Superpucharu Europy. Konkurencja będzie jednak silna. O organizację spotkania ubiegają się bowiem: Stambuł, Hajfa, Astana, Tuluza, Budapeszt, Tirana, Belfast i Glasgow. Decyzję we wrześniu podejmie komitet wykonawczy UEFA.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: