SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Arkadiusz Milik wraca do Amsterdamu. Będzie gościem specjalnym

Arkadiusz Milik wraca do Amsterdamu. Będzie gościem specjalnym

14.04.2017, godz. 20:00
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik foto: EAST NEWS

Arkadiusz Milik wróci w niedzielę do Amsterdamu. Polak nie ma jednak zamiaru ponownie przenosić się do Ajaksu. Klub zaprosił napastnika, aby oficjalnie go pożegnać. Wcześniej nie było do tego okazji, a to tradycja wybitnej holenderskiej drużyny.

Arkadiusz Milik latem 2016 roku zamienił Ajax na Napoli. W ciągu dwóch sezonów zdążył się świetnie wypromować w holenderskim klubie. Wielu ekspertów podkreślało, że nie ma lepszego napastnika młodego pokolenia w Europie i nic dziwnego, że Milik był rozchwytywany na rynku transferowym. Drużyna z Neapolu musiała za niego zapłacić aż 32 miliony euro!

Polski napastnik z każdym meczem w barwach Ajaksu podbijał swoją wartość. Miał znakomite statystyki, pod niektórymi względami przebił nawet Luisa Suareza i Zlatana Ibrahimovicia, którzy kilka lat wcześniej grali w drużynie z Amsterdamu. Milik wystąpił w 75 spotkaniach. Strzelił 47 goli i zanotował 12 asyst.

Kibice i klub wiedzieli, że na długo nie zatrzymają Milika, dlatego po transferze nie mieli do niego pretensji. Rozumieli, że chce spróbować sił w mocniejszej lidze. Zależało mu również na grze w Champions League. W niedzielę 16 kwietnia Milik powróci na Amsterdam Arena, na zaproszenie Ajaksu. Przed spotkaniem ligowym z SC Heerenveen zostanie oficjalnie pożegnany. Fani podziękują mu za dwa lata wspaniałej gry.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: