SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Boruc pochwalił się nagrodą dla najlepszego piłkarza Bournemouth [ZDJĘCIE]

Boruc pochwalił się nagrodą dla najlepszego piłkarza Bournemouth [ZDJĘCIE]

23.05.2017, godz. 14:20
Artur Boruc
Artur Boruc foto: EAST NEWS

Artur Boruc zawsze był uwielbiany przez kibiców. Tak, było w każdym klubie, w którym występował. W Anglii nic się pod tym względem nie zmieniło. Naszego bramkarza doceniają sympatycy Bournemouth. Uznali, że to właśnie Boruc najbardziej zasłużył na tytuł "Piłkarz sezonu 2016/17" angielskiego klubu.

W marcu Boruc zaskoczył rezygnując z gry w reprezentacji Polski. Tłumaczył, że chciałby się skupić na występach w Premier League. Z postawy w niedawno zakończonym sezonie może być zadowolony. W końcu zespół Bournemouth zajął w lidze angielskiej dziewiąte miejsce, a menedżer Eddie Howe konsekwentnie stawiał na Polaka. Nasz bramkarz zagrał w 35 meczach i puścił 63 gole. Jego zmiennicy: Anglik Ryan Allsop (zaliczył 1 występ), a Australijczyk Adam Federici (2 występy). Boruc zostaje w klubie na kolejny sezon. Pod koniec kwietnia przedłużył o rok umowę z Bournemouth.

Nasz bramkarz może być dumny, bo jego wkład w wyniki docenili kibice "Wisienek", dla których jest gwiazdą i liderem zespołu. Fani przyznali Polakowi miano najlepszego zawodnika Bournemouth ubiegłego sezonu. Na Instagramie Boruc pokazał nagrodę i zamieścił krótki wpis skierowany właśnie do kibiców. Napisał: "Zawodnik sezonu według kibiców! Dziękuje jeszcze raz".

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: