SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Dyrektor Anderlechtu Bruksela: Łukasza Teodorczyka stać na 30 goli [ZDJĘCIA]

Dyrektor Anderlechtu Bruksela: Łukasza Teodorczyka stać na 30 goli [ZDJĘCIA]

27.10.2016, godz. 07:51
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk i Omar Colley podczas meczu Genk - Anderlecht 0:2 foto:

Łukasz Teodorczyk (25 l.) przeżywa najlepszy okres w karierze - od początku sezonu strzelił 11 goli w 15 meczach dla Anderlechtu i błyskawicznie stał się idolem kibiców z Astrid Park. Polak jest wypożyczony z Dynama Kijów, ale Herman Van Holsbeeck (62 l.), dyrektor sportowy belgijskiego klubu, zapewnia nas, że "Fiołki" wykupią "Teo" z Ukrainy. Belgijski działacz uważa transfer Polaka za jeden z najlepszych w Anderlechcie w ostatnim czasie, ale nie może odżałować, że nie kupił. Arkadiusza Milika.

"Super Express": - Anderlecht ma prawo pierwokupu Teodorczyka za 5 mln euro. Skorzystacie?

Herman Van Holsbeeck: - Tak. Jesteśmy zdecydowani. Z pamięci nie powiem, musiałbym zajrzeć do papierów, ale w marcu czy kwietniu musimy przekazać naszą decyzję Ukraińcom. Teodorczyk to jeden z naszych najlepszych transferów w ostatnim czasie. Bardzo się cieszę, że do nas trafił, tym bardziej że do dziś gryzie mnie niezałatwiona sprawa innego Polaka.

- O kogo chodzi?

- O Milika. Mieliśmy go rozpracowanego już kilka lat temu, kiedy jeszcze grał w Polsce. Byłem za tym transferem, ale nasz ówczesny trener nie był przekonany. Czy nie za młody, czy szybko zacznie być czołową postacią, czy od razu będzie strzelał. Bardzo żałuję, że nie przekonałem wtedy szkoleniowca. No bo Milik rozwinął się wspaniale i za ponad 30 milionów euro poszedł do Napoli. Wiem też, że teraz jest kontuzjowany. Oby wyzdrowiał jak najszybciej.

- Wróćmy do Teodorczyka. Jak do was trafił?

- Tradycyjnie nasz dział skautingu przygotował kilka kandydatur. Na końcu usiadłem z trenerem Weilerem i zaczęliśmy się zastanawiać. Szukaliśmy napastnika, który pokazał, że potrafi już strzelać sporo goli. OK, Teodorczyk miał z tym na Ukrainie trochę problemów, ale znaliśmy jego statystyki z Polski, a ja polskiej ligi nie uważam za słabą. No i, jak się okazało, trafiliśmy w dziesiątkę.

- Gorzej z belgijskimi dziennikarzami, którzy narzekają, że Polak nie chce z nimi rozmawiać.

- Znam sprawę, ale myślę, że będzie coraz lepiej. Na początku Teodorczyk pewnie wolał pokazać się na boisku, a nie w mediach. Ale jako że staje się coraz ważniejszym piłkarzem naszego klubu, wiem, że sytuację z mediami trzeba zmienić. Wkrótce porozmawiamy z nim o tym, że reprezentowanie Anderlechtu nie kończy się na boisku.

- Pewnie czytał pan też w belgijskiej prasie, jakoby na ostatnim zgrupowaniu polskiej kadry nie wszyscy zachowywali się profesjonalnie.

- Czytałem, ale u nas w klubie nie było ostatnio tego typu kłopotów. A Teodorczyka mogę postawić za wzór, nie ma z nim najmniejszego problemu. Słyszałem o jego niełatwej młodości, widzę u niego determinację, aby zrobić w życiu jak najwięcej. To fantastyczny chłopak, naprawdę. Jeśli dalej będzie tak strzelał, to powinien w tym sezonie zdobyć między 20 a 30 goli. I jak tu nie być zadowolonym?

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: