SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Glik zawdzięcza świetną formę babci? "Oddałam go Panu Bogu"

Kamil Glik zawdzięcza świetną formę babci? "Oddałam go Panu Bogu"

19.04.2017, godz. 16:00
Kamil Glik
Kamil Glik foto: EAST NEWS

Kamil Glik rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze. Z AS Monaco ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu, a nawet wygranie Ligi Mistrzów! Polak gra od deski do deski - jest niezastąpiony. Skąd bierze siły? Jego babcia, w rozmowie z portalem interia.pl wyjawiła, że... od Pana Boga.

AS Monaco zrobiło złoty interes, kupując latem 2016 roku Kamila Glika za jedyne 11 mln euro. W dzisiejszych czasach kluby płacą po 50 milionów za utalentowanych nastolatków, a ekipa z Księstwa za "grosze" zakontraktowała doświadczonego środkowego obrońcę, który w swoim fachu jest jednym z najlepszych w Europie.

Z miejsca wywalczył sobie grę w podstawowym składzie i stał się szefem obrony. To głównie dzięki Polakowi Monaco traci bardzo mało goli, jest liderem Ligue 1, a także ma szanse awansować do półfinału Ligi Mistrzów. Rewanżowy mecz z Borussią ekipa Glika rozegra w środę 19 kwietnia o godz. 20:45 (na wyjeździe Monaco wygrało 3:2).

W rozmowie z Interią, babcia Kamila Glika - Krystyna, która jest bardzo religijną osobą, podała dość niecodzienny powód wysokiej formy wnuczka. - Modlitwa i nic więcej. Oddałam go Panu Bogu, niech Pan Bóg się nim opiekuje. To wszystko - wyjawiła.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: