SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Kamil Grosicki: Terroryści we Francji nie dają nam żyć!

Kamil Grosicki: Terroryści we Francji nie dają nam żyć!

28.07.2016, godz. 13:29
Kamil Grosicki
Kamil Grosicki z żoną Dominiką foto:

Kamil Grosicki (28 l.) chce zmienić klub jeszcze tego lata. Trwają negocjacje Rennes z Evertonem, choć rozmów nie ułatwia ani wysoka cena podyktowana za polskiego piłkarza (10 mln euro), ani liczba agentów "kręcących" się wokół transferu. Skrzydłowy nie ukrywa także, że myśli o zmianie otoczenie ze względu na rodzinę, której nie może zagwarantować pełnego bezpieczeństwa w atakowanej przez terrorystów Francji.

"Super Express": - Mimo zawirowań wokół tego transferu nie rezygnujesz z marzeń, czyli gry w ulubionej lidze angielskiej?

Kamil Grosicki: - Uważam, że to najlepszy moment na zmianę klubu, bo mam już 28 lat. Miniony sezon we Francji miałem dobry, a na Euro też nie zawiodłem. Zrobiłem swoje, teraz agent musi się wykazać, jaki jest mocny. Myślałem, że sprawy potoczą się szybciej.

- Pytanie, który agent ma się wykazać, skoro podobno jest ich przy tej transakcji za wielu. Ciebie reprezentuje Niemiec Thomas Kroth, z którym masz umowę. A skąd się wzięli inni?

- Umowę mam z Krothem, ale klub Stade Rennes miał prawo wynająć swojego agenta do negocjacji z potencjalnymi kupcami, a druga strona też mogła wynająć menedżera do rozmów i zrobiło się zamieszanie. Gdy pojawia się duży transfer i spore pieniądze, takie rzeczy się zdarzają, że ktoś chce się podłączyć. Nie pomaga to w przeprowadzeniu transferu.

- Rennes chce za ciebie 10 mln euro. Czy to nie jest cena zaporowa?

- Było już naprawdę bardzo blisko sfinalizowania transakcji. A czy to kwota zaporowa? Myślę, że jeśli ktoś ma tyle zapłacić, to właśnie klub z Premier League. Zainteresowany był również zespół ze Zjednocznych Emiratów Arabskich, ale już po wstępnych rozmowach było widać, że nie zapłaci za mnie takiej sumy. Do końca sierpnia zostało sporo czasu i może pojawią się oferty z innych klubów. Jeśli Rennes będzie chciało mnie naprawdę sprzedać, to liczę, że zejdzie z ceny.

- Ataki terrorystyczne też są powodem, dla którego chcesz wyjechać z Francji? W dniu zamachu byłeś niedaleko Nicei.

- Byłem z całą rodziną w oddalonym tylko o 30 km Monako. To przykre, że akty terroru we Francji zdarzają się tak często i Francuzi nie mogą sobie z tym poradzić. Mieszkając tu, nie można uciec myślami od tego, co się dzieje. Nie jest to komfortowa sytuacja dla mnie i całej rodziny.

- Jak koledzy i nowy trener Stade Rennes powitali cię na pierwszym treningu?

- Bardzo ciepło. Niektórzy mówili nawet, że byli zachwyceni moją postawą i tym, jak reprezentowałem Polskę i klub.

autor: Rozmawiał Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: