SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Grzegorz Krychowiak klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego? Chce go AS Roma!

Grzegorz Krychowiak klubowym kolegą Wojciecha Szczęsnego? Chce go AS Roma!

07.04.2017, godz. 15:07
Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak
Wojciech Szczęsny i Grzegorz Krychowiak foto: EAST NEWS

Jeśli Grzegorz Krychowiak latem opuści Paris Saint-Germain, to być może trafi do AS Roma, gdzie występuje jego przyjaciel z reprezentacji Polski - Wojciech Szczęsny. Spotkanie biało-czerwonych w jednym klubie ma ułatwić nowy dyrektor sportowy, który doskonale zna "Krychę" jeszcze z czasów Sevilli.

O zainteresowaniu Romy Krychowiakiem poinformował włoski dziennik "Corriere della Sera". Choć w plotkach transferowych często nie ma dużo sensu, tak w tym przypadku można brać te przypuszczenia na poważnie. Dlaczego? Kluczowa jest tutaj posada dyrektora sportowego. Tę funkcję we włoskiej drużynie przejmie po sezonie Monchi.

Hiszpan był ojcem sukcesów Sevilli, ale postanowił, że czas na zmiany. Na przestrzeni lat sprowadzał do klubu z Andaluzji mniej znanych piłkarzy i robił z nich gwiazdy. Nie inaczej było z Krychowiakiem. To właśnie Monchi sprawił, że polski pomocnik trafił latem 2014 roku do Sevilli. Polak z miejsca wywalczył sobie grę w podstawowym składzie i był płucami zespołu. Kibice go uwielbiali.

Włoscy dziennikarze spekulują, że Monchi znów sięgnie po Krychowiaka, tym razem jako dyrektor sportowy Romy. Chce uwolnić reprezentanta Polski z PSG, w którym nie gra.

Czy to oznacza, że "Krycha" od przyszłego sezonu zagra razem ze Szczęsnym? Nawet jeśli transfer dojdzie do skutku, to w klubie może już nie być polskiego bramkarza. Jest on tylko wypożyczony. Latem wraca do Arsenalu, który nie pali się do sprzedaży.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: