SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Oszust, który wyłudził od Lewandowskich 100 tysięcy złotych, został aresztowany!

Oszust, który wyłudził od Lewandowskich 100 tysięcy złotych, został aresztowany!

14.07.2017, godz. 17:01
Anna i Robert Lewandowscy w Alpach
foto: Instagram

Michał S. oszukał ponad 6,5 tysiąca osób, w tym Roberta i Annę Lewandowskich, za co został aresztowany na trzy miesiące! Mężczyzna wyłudził łącznie ponad 500 tysięcy złotych od ludzi, którzy myśleli, że wpłacają pieniądze na leczenie chorego chłopca. W rzeczywistości dziecko było zdrowe, a jak przyznał Michał S., potrzebował środki na... zakup elektroniki i rowerów.

Michał S. zorganizował w Internecie zbiórkę na rzecz ciężko chorego Antosia Rudzkiego. Pieniądze na leczenie zbierano miesiącami, a do akcji włączyły się znane osoby, takie jak Kasia Tusk, Artur Barciś, czy też Robert i Anna Lewandowscy. Sportowe małżeństwo przekazało aż 100 tysięcy złotych! Okazało się jednak, że podobnie jak mnóstwo innych osób, zostali oszukani. Zbiórka okazała się fałszywa i choć organizator akcji zaczął już zwracać pieniądze, to nie uniknie kary.

Zobacz: Oświadczenie Lewandowskich ws. fałszywej akcji charytatywnej: Nie przestaniemy pomagać

W czwartek wrocławski sąd aresztował Michała S na trzy miesiące. Usłyszał on zarzut wyłudzenia ponad pół miliona złotych. Do popełnionego przestępstwa mężczyzna się przyznał. Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu wyjawiła, że Michał S. potrzebował pieniędzy na spłatę zadłużeń, ale to nie wszystko. - Potrzenował też środki na zakup sprzętu RTV i rowerów - wyjawiła prokurator, o czym czytamy na portalu tvn24.pl.

Michał S. spędzi teraz trzy miesiące w areszcie, ale to tylko początek jego odsiadki. Okazało się, że wcześniej był już wielokrotnie karany za oszustwa. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: