SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Piotr Zieliński talizmanem Napoli. Z nim zespół punktuje wyśmienicie

Piotr Zieliński talizmanem Napoli. Z nim zespół punktuje wyśmienicie

09.02.2017, godz. 10:56
Piotr Zieliński - Napoli
Piotr Zieliński - Napoli foto: EAST NEWS

Piotr Zieliński to jeden z najlepszych zawodników Napoli w obecnym sezonie. Dobra postawa pomocnika przełożyła się na zainteresowanie Polakiem ze strony najlepszych klubów Europy. Mówi się, że "Ziela" chciałby mieć u siebie sam Real Madryt. Na razie jednak 22-latek skupia się na występach w Serie A. Włoscy dziennikarze obliczyli, że z nim w składzie ekipa z Neapolu radzi sobie zdecydowanie lepiej.

Piotr Zieliński znalazł się pod lupą znanego dziennika "La Gazzetta dello Sport". Według obliczeń włoskich dziennikarzy Polak jest niejako talizmanem Napoli. Pomocnik naszej drużyny narodowej zagrał w tym sezonie w dwudziestu dwóch meczach ekipy z Neapolu. Dwanaście z nich rozpoczynał w pierwszym składzie, a w dziesięciu na boisku meldował się po wejściu z ławki rezerwowych. Gdy Maurizio Sarri desygnuje go do gry w podstawowej jedenastce, to Napoli zdobywa średnio 2,42 punktu na mecz. Jeśli zaczyna spotkanie na ławce rezerwowych, to wyniki zespołu się pogarszają - średnio 1,46 "oczka".

Nic dziwnego, że "Zielu" zwrócił na siebie uwagę wielkich europejskiej piłki klubowej. W ostatnich dniach głośno zrobiło się, że zainteresowani usługami polskiego pomocnika są Real Madryt i Chelsea Londyn. Sarri przyznał, że istnieje ryzyko odejścia reprezentanta naszego kraju z Neapolu. - Jest taka możliwość. To piłkarz, który może wpaść w oko klubom, które potrafią złożyć ofertę nie do odrzucenia dla włoskich klubów. Nie chodzi tylko o Napoli - wyjaśnił trener Zielińskiego.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: