SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna premier league Ważne zmiany w Premier League. Dyskwalifikacja dla symulantów!

Ważne zmiany w Premier League. Dyskwalifikacja dla symulantów!

18.05.2017, godz. 18:27
Kevin De Bruyne, Manchester United - Manchester City
foto: EAST NEWS

Ważną decyzję, która wejdzie w życie w przyszłym sezonie, podjęła FA - Angielska Federacja Piłkarska. Od kolejnej kampanii Premier League mają być stosowanie szczególne kary dla zawodników symulujących faule. Piłkarze, którzy wyjątkowo lubią oszukiwać sędziów, będą mogli być nawet zawieszeni na dwa mecze!

Udawanie fauli to w ostatnich latach prawdziwa plaga piłki nożnej. Sędziowie nie są nieomylni, a to z zimną krwią wykorzystują piłkarze, którzy często ich oszukują i naciągają ich na różne faule. Od pewnego czasu arbitrzy mają obowiązek karać kartkami za symulacje, ale w Anglii najwyraźniej wyszli z założenia, że to zbyt mała kara dla "nurków".

I dlatego też tamtejsza federacja (FA) postanowiła podjąć bardzo ważną decyzję związaną z udawaniem przewinień przez piłkarzy. Nowy przepis wejdzie w życie w przyszłym sezonie Premier League, a polegał będzie na dodatkowej karze dla symulantów. Stworzony zostanie bowiem swoisty panel ekspercki składający się z trzech osób - byłego piłkarza, byłego trenera i byłego sędziego. Po każdej ligowej kolejce będą oni analizować wszelkie kontrowersyjne sytuacje, w których choćby zaistniało podejrzenie "nurkowania".

FA tłumaczy, że jeśli w przypadku symulowania piłkarz rzekomo faulujący dostał żółtą kartkę, wówczas zostanie ona cofnięta. A na dodatek sam oszust zostanie ukarany dwumeczową dyskwalifikacją! To może skutecznie zniechęcić tych, którzy wyjątkowo lubią naciągać sędziów. Podobny system stosowany jest od początku obecnego sezonu w szkockiej Premiership.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: