SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna premier league Zlatan Ibrahimović odpowiada Cantonie: Będę BOGIEM Manchesteru United, a nie królem

Zlatan Ibrahimović odpowiada Cantonie: Będę BOGIEM Manchesteru United, a nie królem

18.07.2016, godz. 12:06
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović foto: EAST NEWS

Eric Cantona nie musiał długo czekać na ripostę ze strony Zlatana Ibrahimovicia. Szwedzki napastnik, który latem dołączył do Manchesteru United odpowiedział Francuzowi, że będzie Bogiem na Old Trafford. Czy "Ibrakadabra" swoją grą sprawi, że kibice "Czerwonych Diabłów" będą go wielbić?

Zlatan Ibrahimović od poniedziałku ma rozpocząć treningi w Manchesterze United pod okiem Jose Mourinho. Szwed ostatnio spędził czas w USA, gdzie wypoczywał po trudach sezonu w Ligue 1 oraz Euro 2016. Eric Cantona jest zadowolony, że 34-latek dołączył do zespołu 20-krotnych mistrzów Anglii. jednocześnie  powiedział "Ibrze", że na Old Trafford jest tylko jeden król, a on co najwyżej może być księciem.

- Mam osobistą wiadomość do Zlatana. Zdecydowałeś się zostać Diabłem i to najlepsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłeś. Kiedy wejdziesz w mury Teatru Marzeń i poczujesz duchy legend, które były tam przed tobą, kiedy strzelisz gola przed Stretford End, kiedy usłyszysz tłum skandujący twoje imię, kiedy usłyszysz serce bijące tak mocno, że porusza całą twoją klatkę piersiową, kiedy poczujesz, że kochasz kibiców tak samo jak oni ciebie, będziesz wiedział mój przyjacielu, że sprawiłeś, iż Manchester jest twoim domem. Ostatnia rzecz. W Manchesterze może być tylko jeden król. Możesz być księciem jeśli chcesz i numer "7" jest twój, jeśli jesteś zainteresowany. To mój prezent powitalny. Król odszedł. Niech żyje książę - mówi legenda United.

Co na to "Ibrakadabra? - Podziwiam Cantonę. Słyszałem też co powiedział. Ale ja nie będę królem Manchesteru. Ja będę Bogiem Manchesteru - zapowiedział Zlatan. Kibice nie mogą się doczekać, kiedy zobaczą go pierwszy raz w czerwonej koszulce. Okazję do debiutu będzie miał już 22 lipca w meczu z Borussią Dortmund podczas tournee w Chinach, a trzy dni później United - City.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: