SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Adam Nawałka: Takiego meczu z Danią się spodziewałem

Adam Nawałka: Takiego meczu z Danią się spodziewałem

09.10.2016, godz. 09:17
Adam Nawałka
Adam Nawałka foto: Super Express

Adam Nawałka po końcowym gwizdku w spotkaniu Polska - Dania w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2018 mógł odetchnąć z ulgą. Prowadzona przez niego drużyna odniosła zwycięstwo 3:2. Jego podopieczni znowu przyprawili kibiców o palpitacje serca, ponieważ przy prowadzeniu 3:0 dali jeszcze poczuć rywalom szansę na choćby remis. Selekcjoner po meczu ocenił, że właśnie takiego przebiegu rywalizacji się spodziewał.

Adam Nawałka po remisie w Kazachstanie 2:2 uczulał swoich piłkarzy na to, by grali do ostatniego gwizdka i nie zadowalali się nawet kilkubramkowym prowadzeniem. Selekcjoner wiedział, że podobne zachowanie z Danią może skutkować stratą kolejnych ważnych punktów w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Znów jednak powtórzył się scenariusz, w którym biało-czerwoni prowadzą, a później fundują sobie i kibicom nerwową końcówkę. Tym razem jednak wszystko zakończyło się szczęśliwie. - Pamiętaliśmy, że w przeszłości mimo prowadzenia zdarzało się, że nie odnosiliśmy zwycięstwa. Tuż po przerwie podwyższyliśmy na 3:0. Po chwili jednak straciliśmy bardzo przypadkowego gola, samobójczego. Takie bramki zdarzają się raz w karierze, akurat przytrafiła się Kamilowi (Glikowi). Trudno, taka jest piłka. Od tego momentu było trochę nerwowości. Cały czas musimy pracować na tym, aby wyjść z takich sytuacji - powiedział selekcjoner w rozmowie z Polsatem Sport.

Nawałka stwierdził także, że spodziewał się zaciętego spotkania, a także zdradził plan jaki przygotował na konfrontację ze Skandynawami. - Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu z bardzo dobrym przeciwnikiem. Mieliśmy plan gry wysokim pressingiem i inne założenia, które umożliwiłyby kontrolowanie spotkania, przejście do szybkich ataków i strzelenie bramek. Powiodło się to w pierwszej połowie. Zawodnicy grali bardzo konsekwentnie, co miało wpływ na wynik meczu - ocenił.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: