SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Arkadiusz Milik zerwał więzadło w kolanie! Prędko do gry nie wróci...

Arkadiusz Milik zerwał więzadło w kolanie! Prędko do gry nie wróci...

09.10.2016, godz. 22:05
Arkadiusz Milik
foto:

Arkadiusz Milik odpocznie od piłki dłużej niż pierwotnie zakładano. Snajper nie naderwał, a całkowicie zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie - poinformowało SSC Napoli. To fatalna wiadomość dla Milika, który w nowym klubie strzelał jak na zawołanie. Kiedy wróci do gry?

Arkadiusz Milik w niedzielę opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski i wrócił do Włoch. W rzymskiej klinice Villa Stuart przeszedł dokładnie badania, które wyjawiły fatalną kontuzję Polaka. Klub z Neapolu poinformował, że Milik zerwał więzadło w kolanie! Wcześniej zakładano, że tylko je naderwał. Zmiana diagnozy oznacza jeszcze dłuższą pauzę napastnika. Najpierw czeka go operacja, później żmudna rehabilitacja. Kiedy wróci do gry? Optymistyczny wariant zakłada, że za 5-6 miesięcy. Często zerwane więzadła leczy się jeszcze dłużej. Napoli natychmiast zajmie się zdrowiem Milika, który już w poniedziałek ma przejść wymagany zabieg.

Przypomnijmy, że Milik doznał kontuzji w końcówce pierwszej połowy meczu eliminacyjnego do MŚ 2018 Polska - Dania. Adam Nawałka zmienił go w przerwie i pewnie sam nie spodziewał się, że na tak długo straci czołowego kadrowicza. Teraz będzie musiał poważnie pomyśleć, kim go zastąpić. Napoli ma ten sam problem. Kupiony latem Milik miał być czołowym napastnikiem w tym sezonie.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: