SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Powstała 3-metrowa rzeźba Lewandowskiego! Co z nią zrobi kapitan kadry?

Powstała 3-metrowa rzeźba Lewandowskiego! Co z nią zrobi kapitan kadry?

07.10.2016, godz. 12:23
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

Robert Lewandowski jako jeden z nielicznych piłkarzy na świecie ma własną podobiznę wydrukowaną w specjalnej drukarce 3D! Ten projekt służył w pobiciu rekordu Guinnessa. Kapitan kadry wyjawił, że otrzyma rzeźbę w prezencie i przeznaczy ją na cele charytatywne. Zobaczcie, jak wygląda sztuczna podobizna napastnika Bayernu.

Źródło: TVN24/x-news

Robert Lewandowski, w rozmowie z dziennikarzem portalu "SportoweFakty" Mariuszem Skwierawskim wyjawił, że projekt jest wyjątkowy i doskonale wie, co zrobi, gdy figura trafi w jego ręce. - Osobiście jeszcze jej nie widziałem na żywo. Jak się dowiedziałem, że ktoś drukuje 3-metrową postać mojej osoby, to byłem w szoku. Sam jestem ciekaw, jak wygląda. Gdy już do mnie trafi, przeznaczę ją na cele charytatywne - wyjawił kapitan reprezentacji Polski.

Figura Lewandowskiego powstała dzięki pracy specjalistów ze stowarzyszenia FabLab Kielce. Miała ona posłużyć do pobicia rekordu Guinnessa w postaci najwyższej rzeźby wydrukowanej na drukarkach 3D. Oczywiście udało się ustalić nowy rekord, gdyż wcześniejszy należał do niższej o 1 metr podobizny słynnego prezentera, Jon’a Bentley’a, którego drukowana postać mierzy 2,05 m. Figura Lewandowskiego wymagała ogromu pracy. Drukowała się ponad 350 godzin!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: