SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna reprezentacja Robert Lewandowski: Milik i Zieliński nie powinni brać udziału w ME U-21

Robert Lewandowski: Milik i Zieliński nie powinni brać udziału w ME U-21

21.03.2017, godz. 20:21
Lewandowski podbija świat! Polak zrobił furrorę w Katarze
foto: EAST NEWS

W czerwcu w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy U-21. Z polską kadrą wiąże się duże nadzieje, lecz wciąż nie wiadomo w jakim składzie personalnym wystąpią biało – czerwoni. Niewiadoma dotyczy zawodników, którzy są regularnie powoływani do seniorskiej kadry. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik byliby bezcennym wzmocnieniem naszej drużyny narodowej, ale Robert Lewandowski uważa, że nie powinni być brani pod uwagę przez Marcina Dornę.

W rozmowie z Polsatem Sport kapitan reprezentacji Polski jasno stwierdził, że jego zdaniem piłkarze z reprezentacji Adama Nawałki nie powinni występować podczas Euro U-21. Przypomnijmy, że takie prawo przysługuje czwórce piłkarzy: Arkadiuszowi Milikowi, Piotrowi Zielińskiemu, Karolowi Linnetemu i Bartoszowi Kapustce.

- Dziwię się, że piłkarz, który znajduje się w reprezentacji A, jest brany pod uwagę w kontekście tych mistrzostw – wyznał „Lewy”. - Nic nam nie da, jeśli ci zawodnicy zablokują miejsce innym, pokażą się z dobrej, lub co gorsza słabszej strony. Moim zdaniem nie powinni być brani pod uwagę w kontekście Euro U-21. To moje zdanie, ale też rozmawiałem z chłopakami. Mistrzostwa Europy U-21 to miejsce dla kolejnych zawodników, mniej znanych. Oni będą mogli się tam pokazać i być może wkrótce pojawią się w pierwszej reprezentacji - wyjaśnił napastnik Bayernu.

Według PZPN całej czwórce zależy, by wystąpić w czerwcowym turnieju. Przeszkodą może być także potrzeba otrzymania zgody od klubów. Mistrzostwa Europy U-21 nie są rozgrywane w oficjalnym terminie FIFA, więc żadna z drużyn nie musi wydać pozwolenia na udział swojego piłkarza w takiej imprezie.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: