Anglia - Holandia WYNIK

Autor: AP Photo Anglia - Holandia WYNIK

Euro 2024

Anglia pogrążyła Holandię w 90. minucie! Watkins bohaterem. Drugi z rzędu finał Euro dla Anglików

2024-07-10 22:58

Anglia przez zdecydowaną większość meczu remisowała z Holandią 1:1, ale gol Olliego Watkinsa z 90. minuty wprowadził ją do finału Euro 2024! W nim Anglicy zmierzą się z Hiszpanią, a Holendrzy muszą przełknąć gorycz porażki w półfinale. Poniżej znajdziesz zapis naszej relacji na żywo z meczu Holandia - Anglia.

Holandia - Anglia 1:2 (1:1)

Bramki: Simons (7') - Kane (18' - karny), Watkins (90')

Kartki: Dumfries, van Dijk, Simons - Bellingham, Saka, Trippier (poza boiskiem)

Holandia: Verbruggen - Dumfries (90+3', Brobbey), de Vrij, van Dijk, Ake - Schouten, Simons (90+3', Zirkzee), Reijnders - Malen (46', Weghorst), Depay (35', Veerman), Gakpo

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Guehi - Trippier (46', Shaw), Mainoo (90+3', Gallagher), Rice, Saka (90+3', Konsa) - Bellingham, Foden (80', Palmer) - Kane (80', Watkins)

Na żywo

Holandia - Anglia

Witamy w relacji na żywo z meczu Holandia - Anglia w półfinale Euro 2024! Początek walki o finał z Hiszpanią już o godzinie 21:00.

W Dortmundzie po raz kolejny na tych mistrzostwach ulewa. Deszcz nie powinien jednak wpłynąć na plany organizatorów.

Już za 10 minut początek meczu! W składzie Holandii właściwie tylko jedna zmiana - Malen za Bergwijna, a Anglicy kontynuują grę w systemie, który sprawdził się ze Szwajcarią.

Tak wyglądała sytuacja na stadionie w Dortmundzie kilkadziesiąt minut temu. Na szczęście teraz jest już lepiej.

Deszcz ustąpił, piłkarze w tunelu - za chwilę mecz!

Atmosfera na stadionie jest wspaniała, a teraz czas na hymny. Najpierw Anglia!

Van Dijk i Kane są już przy sędzim Feliksie Zwayerze. To Anglia wygrała losowanie i wybrała piłkę.

1'

Zaczynamy drugi półfinał Euro 2024!

2'

Anglicy zaczęli od podania do bramkarza i po długiej piłce popełnili od razu faul. Holendrzy szybko odpowiedzieli górną piłką do Malena, ale ich skrzydłowy był na minimalnym spalonym.

4'

Pierwsza groźna akcja Holendrów! Simons podał prostopadle do Malena w pole karne, ale trochę nie w tempo i ten pogubił się w przyjęciu.

5'

Anglicy szybko odpowiedzieli, ale wrzutka Saki z prawej strony pola karnego została wybita przez obrońców.

7'

GOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA AKCJA XAVIEGO SIMONSA!

7'

Holenderski supertalent fantastycznie odebrał piłkę Rice'owi na połowie Anglii, ruszył w stronę pola karnego i huknął z dystansu nie do obrony!

11'

Anglia długo czekała na wykonanie rzutu wolnego po faulu na Bellinghamie, ale wrzutka Fodena nic nie przyniosła.

12'

Drugi rzut wolny, tym razem po faulu na Sace, i zdecydowanie lepsza wrzutka Trippiera. Jeden z Anglików zamykał dośrodkowanie, ale jego zgranie w środek nie dotarło do kolegi.

13'

Kane znalazł sobie miejsce daleko za polem karnym i bez zastanowienia mocno uderzył na bramkę, ale Verbruggen umiejętnie odbił piłkę!

14'

Było blisko wyrównania! Anglicy szybko przedarli się w pole karne, Saka schodził z prawej strony do środka, ale został zblokowany. Do odbitej piłki dopadł jednak Kane, który huknął z woleja nad bramką! Od razu padł też na murawę i sugerował faul holenderskiego obrońcy.

15'

Powtórki pokazują, że Dumfries wykonał popularną "nakładkę", ale sędziowie wciąż zwlekają z decyzją.

16'

VAR przywołał sędziego do monitora!

16'

RZUT KARNY DLA ANGLII!

17'

Dumfries obejrzał jeszcze żółtą kartkę, a karnego wykona sam poszkodowany Kane.

18'

GOOOOOOOL! Kane nie pomylił się z 11 metrów!

18'

Kane pewnie uderzył w boczną siatkę. Verbruggen wyczuł jego zamiary, ale nie miał nic do powiedzenia.

21'

Prowadzenie Holandii to już historia, ale warto przypomnieć sobie akcję Simonsa:

23'

NIEWIARYGODNE! HOLENDRZY ZATRZYMALI PIŁKĘ NA LINII BRAMKOWEJ! Zepsuł to Foden! Mainoo świetnie wypuścił kolegę w pole karne, ale ten zbyt długo składał się do strzału. Gdy wreszcie uderzył między nogami bramkarza, tego zaasekurowali obrońcy!

27'

A w takich okolicznościach Anglia doprowadziła do wyrównania:

29'

Depay sprytnie dograł do Malena w pole karne, ale ten został zablokowany przez ofiarnie interweniujących dwóch obrońców! Tylko rzut rożny dla Holandii.

30'

POPRZECZKA PO GŁÓWCE DUMFRIESA! Ale był blisko, żeby zrehabilitować się po sprokurowanym rzucie karnym!

32'

A TERAZ SPOJENIE PO STRZALE Z DYSTANSU FODENA! To mógł być gol turnieju!

33'

Problemy zdrowotne Depaya. Usiadł na murawie i nie wygląda to dobrze.

35'

Koniec meczu dla Depaya! Zszedł, utykając, a zmienił go Veerman.

36'

A tak centymetry uchroniły Holandię przed stratą bramki:

39'

Jeszcze raz Foden z podobnej pozycji co 7 minut temu, ale tym razem Verbruggen świetnie obronił ten strzał!

40'

Dumfries najpierw doprowadził do rzutu karnego, a kilkanaście minut później mógł zostać bohaterem Holandii:

41'

Mainoo jest dziś niesamowity w środku pola. Teraz przejął piłkę od Gakpo i ruszył indywidualnie, jednak jego strzał został zablokowany.

43'

Foden najwyraźniej pozazdrościł pięknego gola Yamalowi, ale znowu zabrakło mu kilku centymetrów:

45'

Saka świetnie zszedł do środka i wyprowadził Trippiera, jednak jego wrzutka z pola karnego wpadła w ręce Verbruggena.

45+1'

Aż 3 minuty doliczone do 1. połowy!

45+3'

Holendrzy wreszcie dłużej utrzymali się przy piłce i podeszli pod pole karne Anglii, jednak poświęcenie Ake nie przyniosło efektu.

45+4'

Koniec pierwszej połowy! Znakomite widowisko w Dortmundzie!

To Holendrzy pierwsi oszaleli z radości, ale Harry Kane szybko ich uciszył:

Wielka bitwa kiboli przed półfinałem Holandia - Anglia! Holendrzy zaatakowali Anglików w pubie w Dortmundzie

Przed meczem kibice obu drużyn nie popisali się na ulicach Dortmundu, ale piłkarze wynagradzają to na boisku.

Przed drugą połową obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany!

W Anglii Luke Shaw za Kierana Trippiera, a w Holandii Wout Weghorst za Donyella Malena.

46'

Holandia rozpoczęła drugą połowę!

46'

Weghorst szybko dał o sobie znać mocnym wejściem w pressingu w Stonesa.

49'

Saka jeszcze zdołał dograć z prawej strony wzdłuż pola karnego, ale żaden z jego kolegów nie pobiegł za akcją do końca.

52'

Spokojniejszy początek drugiej połowy, więc ostatni raz wrócimy do gola Simonsa na 1:0. Holender miał tylko 2% szans na trafienie, a jednak pokonał Pickforda!

54'

Nieporozumienie Holendrów w obiecującej akcji. Dumfries ma pretensje do Simonsa.

57'

Zdecydowanie niższe tempo niż w pierwszej połowie, ale ciągle to Anglicy dłużej utrzymują się przy piłce.

59'

Holandia ma na razie duże problemy z wyprowadzeniem jakiejś akcji, a Anglicy jakby próbowali uśpić rywali.

61'

W końcu zagrożenie ze strony Holandii po świetnym rajdzie Gakpo. Zszedł do środka i oddał piłkę do boku, jednak Schouten niedokładnie dośrodkował w pole karne.

65'

Co za interwencja Pickforda! Veerman kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Ake zdołał oddać strzał, jednak angielski bramkarz odbił tę piłkę!

65'

Dumfries znowu główkował po rzucie rożnym, ale tym razem wysoko nad bramką.

66'

Jednak to van Dijk uderzał po rzucie wolnym, ale nie zmienia to faktu, że Pickford okazał się głównym bohaterem tej akcji.

68'

Gakpo głęboko dośrodkował w pole karne, ale Pickford wybił piłkę na rzut rożny.

69'

Ake doszedł do główki, ale sędzia odgwizdał faul w ataku po rzucie rożnym.

70'

Tak wyglądała jak na razie najgroźniejsza akcja drugiej połowy:

72'

Paskudny faul spóźnionego Bellinghama na de Vriju. Zasłużona żółta kartka dla Anglika.

74'

Niesamowicie ważna interwencja Walkera! Holandia wyprowadzała szybką akcję do Gakpo, ale angielski obrońca wślizgiem zatrzymał go tuż przed polem karnym!

76'

Od pewnego czasu to Holandia przejęła inicjatywę, a Anglia biega za piłką. Niewiele jednak z tego wynika.

77'

Zagotowało się w angielskim polu karnym, ale Simons nieczysto trafił wolejem i Pickford spokojnie złapał piłkę po koźle!

79'

GOOOooola nie ma! Saka trafił do siatki, ale sędzia liniowy pokazał spalonego!

80'

VAR będzie to analizował, a powtórki pokazały, że spalonego mogło nie być!

80'

Sędzia wstrzymał grę, ale pozwolił na zmiany Anglii - Palmer i Watkins za Fodena i Kane'a.

81'

GOL NIEUZNANY! Kąt kamery przekłamał powtórki, ale było naprawdę blisko!

84'

Kapitalna akcja Holandii od samego bramkarza, ale Weghorst przegrał pojedynek o piłkę z Guehim w świetle bramki!

85'

Anglicy grają coraz ostrzej, w jednej akcji popełnili dwa faule. Sędzia pokazał żółtą kartkę Sace.

87'

Weghorst i van Dijk walczyli w powietrzu o piłkę po rzucie wolnym, ale sędzia nie przyznał Holandii nawet rzutu rożnego. Do tego van Dijk obejrzał żółtą kartkę za dyskusje.

88'

Watkins nie trafił w piłkę w polu karnym! Shaw dobrze go odnalazł, ale piłka minęła napastnika i trafiła do Palmera. Ten uderzył nad bramką.

90'

Za chwilę zostanie już tylko doliczony czas gry przed dogrywką!

90'

GOOOOOOOOOOOOOL! OLLIE WATKINS CHYBA POGRĄŻYŁ HOLANDIĘ W 90. MINUCIE!

90'

Gol trochę z niczego - Palmer dograł do Watkinsa w pole karne, ten przyjął w stronę bramki pomimo asysty obrońcy i uderzył nie do obrony!

90+1'

Żółta kartka dla Simonsa za pretensje do sędziego.

90+3'

Masa zmian przed wznowieniem gry. W Anglii - Konsa za Sakę, Gallagher za Mainoo.

90+3'

W Holandii Brobbey i Zirkzee za Dumfriesa i Simonsa. Pełna ofensywa!

90+4'

Żółta kartka dla kogoś na ławce. Nawet nie wiadomo, ile zostało jeszcze czasu!

90+6'

KONIEC MECZU! ANGLIA W FINALE Z HISZPANIĄ!

To drugi z rzędu finał Euro dla Anglii, do tego wydarty w niesamowitych okolicznościach!

Tak Ollie Watkins został bohaterem całej Anglii:

To już koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na sport.se.pl!

Anglia czy Holandia, Holandia czy Anglia? To pytanie od rana zadają sobie wszyscy kibice piłki nożnej na świecie. Po wtorkowym półfinale w finale Euro 2024 czeka już Hiszpania, która w środę pozna rywala w decydującym meczu. Anglicy już przed turniejem byli wymieniani jako główni faworyci do wygrania Euro, ale w Niemczech ich gra nie wygląda najlepiej i z dużymi problemami dostali się do półfinału po dramatycznych bojach ze Słowacją (2:1 po dogrywce) i Szwajcarią (1:1, 5:3 po karnych). W nim zmierzą się z łaknącymi sukcesu Holendrami dowodzonymi przez Cody'ego Gakpo i Virgila van Dijka. Drużyna Ronalda Koemana po zwycięstwie w meczu otwarcia z Polską (2:1) nie najlepiej spisała się z Francją (0:0) i Austrią (2:3), ale paradoksalnie awans z trzeciego miejsca w grupie dał jej łatwiejszą ścieżkę z Rumunią (3:0) i Turcją (2:1). Czy te zwycięstwa napędziły Holandię na tyle, by pokonała Anglię w półfinale? Przekonamy się już dzisiaj - początek drugiego półfinału Euro 2024 o godzinie 21:00.

Czy Holandia odniesie sukces na Euro 2024?