Polska - Francja

Autor: cyfrasport Michał Probierz bez uśmiechu mimo remisu w meczu Polska - Francja

Bolesna szczerość

Brutalna ocena słabości Polaków na EURO. Były reprezentant wskazał jasno problem Biało-Czerwonych

2024-06-26 9:53

Podopieczni Michała Probierza są już w kraju, wrócili do Polski w nocy, w kilka godzin po ostatnim meczu grupowym. Remis 1:1 z wicemistrzami świata jest cennym wynikiem, ale pamiętać trzeba, że Francuzi byli już pewni awansu do 1/8 finału ME. Waldemar Prusik, który w przeszłości 49 razy zakładał koszulkę z orzełkiem, wypunktował bardzo konkretnie niedociągnięcia w grze naszej reprezentacji.

Prusik ocenił, że mecz przeciwko „Trójkolorowym” fragmentami był niezły w wykonaniu Polaków. - Były momenty dobrej gry. Zwłaszcza podobała mi się nasza drużyna po golu Roberta Lewandowskiego, kiedy chciała iść za ciosem. Te kilkanaście minut to było naprawdę coś dobrego – podkreślił w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Mbappe obrzydliwie zwyzywał Lewandowskiego. Padły ohydne wulgaryzmy. Burza po meczu Polska - Francja

Zaznaczył jednak, że nie może to przyćmiewać innych części tej potyczki. - Francja była piłkarsko lepszym zespołem i nie ma tu o czym dyskutować. Były słabe chwile w naszej grze, kiedy rywale dominowali zdecydowanie. Długimi momentami naszym najlepszym zawodnikiem był Łukasz Skorupski, który „trzymał wynik” – w ten sposób Prusik zgodził się z ekspertami, którzy właśnie polskiego bramkarza wybrali „piłkarzem meczu”.

Brutalna ocena słabości Polaków na EURO

Eksreprezentant wskazał też największą słabość naszej kadry. - Mamy ogromny problem z zespołami grającymi agresywnie i wysokim pressingiem – zaznaczył, odwołując się do przegranych eliminacji ME. - W Pradze Czesi podeszli od pierwszych minut wysoko i po trzech minutach było 0:2. Z Mołdawią prowadziliśmy 2:0, ale po przerwie rywale wyszli wysokim pressingiem i skończyło się 2:3 – przypominał.

Reprezentanci Polski wrócili do kraju! Powitanie przez kibiców na Okęciu, mamy zdjęcia!

Wskazał też podobne mecze na EURO. - Austria zaczęła wysokim agresywnym pressingiem i nie mogliśmy wyjść z własnej połowy. Niby wiedzieliśmy, że tak będzie, ale byliśmy bezsilni. Mecze z Holandią i Francją wyglądały nieco lepiej, bo te zespoły nie grały tak agresywnie, dały nam więcej miejsca - podkreślił

Były reprezentant wskazał jasno problem Biało-Czerwonych

Prusik nie ograniczył się włącznie do krytyki; zdiagnozował też przyczyny takiej a nie innej gry Biało-Czerwonych. - Mamy za mało dobrze technicznie wyszkolonych piłkarzy: Piotrek Zieliński, Nicola Zalewski i może jeszcze z dwóch i na tym koniec. Reszta ma duże braki i kiedy trzeba zagrać na jeden, dwa kontakty, to robi się problem. A dlaczego mamy tak mało dobrze wyszkolonych technicznie piłkarzy? Wszystko zaczyna się od szkolenia, to tam trzeba szukać rozwiązania naszych kłopotów – podsumował były reprezentant kraju.

Kibice przed meczem Francja - Polska

QUIZ. Największe skandale Euro. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 9
Polska na Euro 2008 zremisowała mecz z Austrią po kontrowersyjnym rzucie karnym. Kto wtedy był sędzią?