Autor: AP PHOTO Portugalia - Czechy

Euro 2024

Czesi bliscy sprawienia niespodzianki. Francisco Conceicao zaliczył wejście smoka! Portugalia wyszarpała komplet punktów

2024-06-18 23:14

To już koniec pierwszej kolejki fazy grupowej. Ostatni mecz Portugalii z Czechami nie mógł zachwycić przynajmniej w pierwszej połowie, natomiast druga część spotkania to była prawdziwa sinusoida. Czesi niespodziewanie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Lukasa Provoda. Kilka minut później pechową interwencję zaliczył Robin Hranac, pokonując swojego bramkarza. W ostatnich minutach Francisco Conceicao wszedł na boisko i po chwili pokonał Jindricha Stanka.

Mecz Portugalii z Czechami nie zachwycił przynajmniej w pierwszej połowie. Podopieczni Roberto Martineza wyglądali o wiele lepiej od swoich rywali, jednak do pełni szczęścia brakowało przynajmniej tego jednego trafienia. Jedną z najlepszych akcji stworzyli Bruno Fernandes z Cristiano Ronaldo. 39-latek był w bardzo dogodnej sytuacji, jednak interwencja czeskiego bramkarza była fenomenalna. Wiele szans miała Portugalia, ale do szatni po 45 minutach obie drużyny schodziły przy wyniku 0:0. Jedyną żółtą kartę otrzymał Rafael Leao, który próbował wymusić na arbitrze faul pod polem karnym przeciwników.

Szalona końcówka na stadionie w Lipsku! Francisco Conceicao bohaterem Portugalii

W drugiej połowie było prawdziwe szaleństwo na boisku. W 63. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli Czesi za sprawą trafienia Lukasa Provoda. Kilka minut później ekipa prowadzona przez Ivana Haska przeżyła prawdziwy dramat, Robin Hranac zaliczył pechową interwencję i pokonał własnego bramkarza. Remis na tablicy wyników się nie zmieniał i było bardzo blisko sensacji, jednak w 87. minucie Diogo Jota pokonał Jindricha Stanka, ale okazało się, że Cristiano Ronaldo, który jako pierwszy uderzył piłkę znalazł się na pozycji spalonej. Po chwili Roberto Martinez postanowił wprowadzić nowych piłkarzy, a jednym z nich był Francisco Conceicao, który po chwili wpisał się na listę strzelców i został bohaterem Portugalii.

Czy wybierasz się do Niemiec na Euro 2024?