Mecz Hiszpania - Niemcy

Autor: PAP

Euro 2024

Hiszpania mistrzem Europy! Anglicy nie zdołali przełamać klątwy, wielki triumf podopiecznych Luisa de la Fuente

2024-07-14 22:57

To koniec mistrzostw Europy w Niemczech. Wszyscy czekali na finałowe spotkanie z wieloma pytaniami, kto ostatecznie podniesie trofeum. Pierwsza połowa została rozegrana przez obie reprezentacje bardzo zachowawczo, praktycznie nie było żadnych niebezpiecznych akcji. Natomiast w drugiej części spotkania Hiszpanie szybko rozpoczęli od strzelania, a na listę strzelców wpisał się Nico Williams obsłużony podaniem Lamine Yamala. Anglicy nie dali za wygraną i niespełna 30 minut później Cole Palmer doprowadził do remisu za sprawą fenomenalnego strzału Cole'a Palmera. Nie byliśmy świadkami dogrywki, ponieważ Mikel Oyarzabal w 86. minucie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Hiszpania - Anglia 2:1 (0:0)

Bramki: Williams (47'), Palmer (73'), Oyarzabal (86')

Żółte kartki: Kane, Stones

Czerwone kartki:

Hiszpania: Simon - Carvajal, Le Normand (Fernandez 83'), Laporte, Cucurella - Rodri (Zubimendi 46'), Ruiz - Yamal (Merina 89'), Oimo, Williams - Morata (Oyarzabal 68')

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Guehi - Saka, Mainoo (Palmer 70'), Rice, Shaw - Foden (Palmer 73'), Bellingham, Kane (Watkins 61')

Hiszpania - Anglia

Witamy serdecznie w relacji na żywo z finału Euro 2024! Bohaterami tego spotkania są reprezentacje Hiszpanii oraz Anglii. Początek spotkania jest zaplanowany na 21:00. Zapraszamy!

Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka w finale mistrzostw Europy!

W takim zestawieniu na murawę od pierwszych minut wybiegnie Anglia!

Luis de la Fuente postawił na tych zawodników!

Obie reprezentacje pojawiły się na murawie, za chwile hymny!

1'

Zaczynamy ten spektakl! Niebawem dowiemy się, kto będzie mistrzem Europy!

1'

Od środka rozpoczęli Anglicy. Od razu piłkę przejęli Hiszpanie.

3'

Spokojnie tempo od początku tego spotkania, obie drużyny są świadome, że nie mogą zgubić koncentracji choćby na chwile.

5'

Hiszpanie wymieniają podania na połowie Anglii. Szukają miejsca, aby wykonać decydujące zagranie w pole karne Pickforda.

6'

Na razie lepiej wygląda Hiszpania, Anglicy w bardzo szybki sposób tracą piłkę.

10'

Anglicy na ten moment są tłem dla Hiszpanów.

12'

Znakomita interwencja Stonesa! Williams miał bardzo dobrą okazję.

13'

Szansa z rzutu rożnego dla Hiszpanii! Piłka po tym strzale daleko obok słupka Anglii.

15'

Walker dogrywał do kolegów w polu karnym, ale to podanie zostało zablokowane.

19'

Byliśmy świadkami kilkoma sytuacjami po jednej i drugiej stronie, ale na tablicy wyników nadal 0:0.

24'

Yamal z ostrego kąta, ale niecelnie...

26'

Kane przekroczył przepisy i od razu sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

30'

Ekipa Garetha Southgate'a coraz odważniej próbuje atakować, jednak Hiszpania dobrze się prezentuje w defensywie.

33'

Ruszają Anglicy, po chwili zatrzymali ich atak Hiszpanie...

36'

Na razie ten mecz pozostawia wiele do życzenia. Kibice liczyli z pewnością na większe emocje...

40'

Ostatnie minuty pierwszej połowy, bardzo ostrożnie na razie w tym meczu prezentują się obie drużyny.

43'

Morata przed szansą! W ostatniej chwili wybijają Anglicy!

45'

Walker faulowany będzie okazja z rzutu wolnego dla Anglii!

45+1'

FODEN! Simon łapie piłkę i nadal mamy remis.

45+3'

Już nic się nie wydarzy w tej części spotkania! Koniec pierwszej połowy.

Wracamy na stadion w Berlinie, za chwile rozpocznie się druga część spotkania!

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

47'

Williams!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

49'

Hiszpania rozpoczęła drugą połowę z wysokiego C, przed chwilą Olmo miał swoją szansę!

51'

Co więcej asystę dopisał do swojego konta Yamal, który fenomenalnie odnalazł Williamsa w dogodnej pozycji.

54'

Teraz rozpocznie się nerwówka wśród Anglii, Hiszpania znalazła się w bardziej komfortowej sytuacji.

57'

Hiszpanie ostrzeliwują bramkę Pickforda, podopieczni Luisa de la Fuente byli kilkukrotnie bliscy podwyższenia wyniku!

62'

To już koniec meczu dla Harry'ego Kane'a. Zastępuje go bohater z półfinału Watkins.

64'

Bellingham! Co za okazja Anglika! Piłka poszybowała obok bramki...

67'

Kapitalna okazja dla Yamala!!! Pickford wyciąga się jak struna i broni ten strzał!

71'

Czas ucieka Anglikom, którzy rzucili się do ataku, czy zdołają odrobić straty?

73'

Saka wyszedł z kontratakiem i MAMY REMIS! CO ZA UDERZENIE PALMERA ZZA POLA KARNEGO!

73'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za wejście Palmera!

78'

Niespełna kwadrans do końca regulaminowego czasu gry, mecz się mocno rozkręcił!

83'

Sytuacja na boisku zmienia się, jak w kalejdoskopie, kolejny strzał Yamala bardzo dobrze obroniony przez Pickforda!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Hiszpania wychodzi na prowadzenie!!!

90'

CO TAM SIĘ DZIAŁO! Anglicy byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu!

90+1'

Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie! Anglia musi rzucić się do ataku!

KONIEC! LA FURIA ROJA CZWARTY RAZ ZDOBYWA TYTUŁ MISTRZÓW EUROPY!

To już wszystko na dziś z naszej strony. Zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Hiszpania - Anglia WYNIK NA ŻYWO Relacja LIVE finału Euro 2024

To jest długo wyczekiwany mecz, który rozstrzygnie, która z drużyn sięgnie po tytuł mistrza Europy. Dla podopiecznych Garetha Southgate'a to druga szansa z rzędu, na to aby wygrać ten prestiżowy turniej. Na poprzednim Euro w rzutach karnych Włosi okazali się lepsi od "Synów Albionu". Tym razem na drodze Anglii do spełnienia marzeń stanie rewelacyjnie grająca na tym turnieju Hiszpania. Ostatni raz obie reprezentacje grały ze sobą w 2018 roku, wówczas lepsi okazali się Anglicy, pokonując rywala 3:2.

Euro 2024: kto wygra finał Hiszpania - Anglia?