Lamine Yamal

i

Autor: AP PHOTO Lamine Yamal

Co za historia!

Lamine Yamal namaszczony przez legendę futbolu. Tak zaczęła się jego znajomość z Leo Messim!

2024-07-10 14:11

Wprawdzie dopiero za kilka dni będzie obchodził 17. urodziny, ale nie przeszkadza mu to wcale w tym, aby czarować na mistrzostwach Europy. Lamine Yamal strzelił kapitalnego gola z Francją (2:1) i dołożył w ten sposób cegiełkę do awansu Hiszpanii do finału Euro. Najwyraźniej czuwa nad nim Leo Messi (37 l.), z którym przed laty wystąpił w sesji fotograficznej. A Hiszpan już jest porównywany do legendy futbolu!

Messi namaścił Yamala?

Wspominana sytuacja wydarzyła się w 2007 roku. Barcelona przygotowywała kalendarz. To była coroczna akcja charytatywna. To właśnie wtedy Messi po raz pierwszy spotkał się z przyszłą gwiazdą hiszpańskiego futbolu. Lamine Yamal miał pół roku. Argentyńczyk kąpał małego chłopca pod czujnym okiem jego mamy. W tamtym momencie nie wiedział, że trzyma na rękach nowego asa Barcelony i hiszpańskiej kadry. Czy w ten sposób Messi namaścił młodego piłkarza na swojego następcę w futbolu?

Kto posędziuje finał EURO? Michał Listkiewicz ma szczególny apel do Szymona Marciniaka

Najmłodszy w historii Euro

W każdym razie Yamal jest na dobrej drodze, aby właśnie tak się stało. Podczas mistrzostw Europy gra bez kompleksów. Jest największą gwiazdą nie tylko reprezentacji Hiszpanii, ale i całego turnieju. Już padają głosy, że to właśnie on powinien otrzymać nagrodę dla najlepszego piłkarza imprezy. Hiszpan zapisał się już w historii finałów. Już wiedzie prym w dwóch kategoriach: jest najmłodszym piłkarzem, który zagrał na Euro i strzelił w nim gola.

Jorge Felix o awansie Hiszpanii do finału EURO. Ten piłkarz zachwycił gwiazdę Piasta Gliwice, co za słowa! [ROZMOWA SE]

Chce pomagać drużynie

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa i z awansu do finału - powiedział Yamal po półfinale z Francją. - Nie wiem, czy moje trafienie może być wybrane golem turnieju. Dla mnie jest wyjątkowy, bo to pierwszy na Euro. Nie myślę o tym, czy zostanę wybrany najlepszym piłkarzem turnieju. Chcę po prostu pomóc drużynie. To jest moje zdanie. Chcę o powalczyć o trofeum mistrza Europy - tłumaczył.

Jerzy Dudek wprost o postawie Anglii, poczynaniach Holandii. Wskazał piłkarzy obu drużyny, którzy powinni zapewnić awans do finału [ROZMOWA SE]

Marzył jako dziecko o takich chwilach 

13 lipca, dzień przed finałem, Yamal skończy 17 lat. - Nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek dostanę się do finału mistrzostw - opowiadał. - Gdy jako dziecko bawiliśmy się z przyjaciółmi, to marzyliśmy o takich chwilach. A teraz je przeżywam. Cieszę się, ze moje 17. urodziny będę świętować w Niemczech. W finale chcemy wygrać, bez względu na to, z kim w nim zagramy - podkreślił reprezentant Hiszpanii.

Jan Urban tak zapamiętał Mikela Merino, bohatera meczu z Niemcami. Tym się wyróżniał, takie miał podejście as Hiszpanów [ROZMOWA SE]

QUIZ. Największe skandale Euro. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 9
Polska na Euro 2008 zremisowała mecz z Austrią po kontrowersyjnym rzucie karnym. Kto wtedy był sędzią?
Sonda
Czy Hiszpanię stać na zdobycie mistrzostwa Europy?
Miss Euro Marta Barczok dla Super Expressu
Listen on Spreaker.
Najnowsze