Szymon Marciniak - polski sędzia dumą narodową!

i

Autor: Grzegorz Wajda/REPORTER/EAST NEWS Jego wiedza, zarządzanie meczami i dobry kontakt z piłkarzami są cenione na świecie

Okienko transferowe

Szymon Marciniak miał dostać kosmiczną ofertę. Wygadał się jeden z kolegów po fachu

2024-07-10 11:05

Szymon Marciniak jest jednym z faworytów do poprowadzenia finału Euro 2024, a za kilka miesięcy może być bohaterem spektakularnego transferu. Według doniesień włoskich mediów, 43-letni arbiter może przenieść się do Arabii Saudyjskiej. Tam mają czekać na niego ogromne zarobki.

Dziennikarze Sky Sport poinformowali, że główny konkurent Marciniaka, Daniele Orsato, wrócił już do domu. Potwierdził to w rozmowie z TVP Sport Zbigniew Boniek, wiceprezes UEFA. Kolejne informacje przekazał Gianpaolo Calvarese, znany włoski sędzia i ekspert telewizyjny. Najpierw poinformował o powrocie Orsato do domu, ale potem ujawnił... plany Marciniaka

Jeśli te informacje się potwierdzą, Polak może liczyć na sporą podwyżkę. "Szymon Marciniak czeka na nominację do prowadzenia finału Euro 2024. A za kilka miesięcy może przenieść się do Arabii Saudyjskiej" – podał Calvarese w mediach społecznościowych. Twierdzi, że Szymon Marciniak miałby sędziować mecze Saudi Pro League przez najbliższe trzy sezony. Transfery piłkarskich gwiazd do Arabii Saudyjskiej stały się czymś normalnym, a teraz może dojść do podobnego ruchu z udziałem arbitra. Ten z Płocka, w przypadku transferu, mógłby zarabiać nawet ponad milion euro rocznie. Takie są przynajmniej spekulacje. Inne sugerują, że już w styczniu przedstawiciele Arabii Saudyjskiej kontaktowali się z Marciniakiem i nie był to pierwszy kontakt obu stron, bowiem w listopadzie zeszłego roku mieli spotkać się z nim w Warszawie, by go przekonać do przeprowadzki.

Marciniak otrzymał lukratywną ofertę – ponad milion dolarów rocznie, co jest niespotykane dla sędziów w najlepszych ligach. Kontrakt obejmowałby nie tylko prowadzenie meczów. "Według naszych informacji, ostatnio ponownie złożyli mu niezwykle korzystną ofertę. Marciniak miałby prowadzić mecze i nadzorować innych sędziów w Arabii Saudyjskiej, za co otrzymałby wieloletni kontrakt wart grubo ponad milion dolarów rocznie. To poziom zarobków solidnych zawodników w Europie – nieosiągalny dla sędziów w najlepszych ligach świata" – podały Meczyki.

Szymon Marciniak i Jakub Błaszczykowski w Alei Gwiazd Stadionu Narodowego
Sonda
Czy Szymon Marciniak to najlepszy sędzia w Europie?
Najnowsze