Robert Lewandowski

i

Autor: East News

Niecny plan Niemców

Bayern chciał okrutnie wykorzystać Lewandowskiego. To byłby potężny cios, wszystko wyszło na jaw

2022-08-01 16:01

Robert Lewandowski od niespełna miesiąca jest piłkarzem FC Barcelona i ma za sobą już trzy sparingi rozegrane w barwach nowego klubu. Polak w piątek zostanie oficjalnie zaprezentowany przez Dumę Katalonii, a teraz wychodzą na jaw kulisy odejścia zawodnika z Bayernu Monachium. Dobrze poinformowany dziennikarz, Fabrizio Romano ujawnił, że Bawarczycy mieli wobec Lewandowskiego dość okrutny plan, który ostatecznie nie wypalił.

Długo ciągnęła się sprawa transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona. Przeciąganie liny między Bayernem Monachium a piłkarzem trwało kilka tygodni. Nie brakowało ostrych komentarzy z jednej i z drugiej strony i sytuacja w pewnym momencie mocno się zaogniła. Ostatecznie Bawarczycy zgodzili się na odejście swojego najlepszego piłkarza.

Wyszło na jaw, jak Robert Lewandowski potraktował Polonię w Nowym Jorku! Mamy nagranie

Bayern chciał zatrzymać Lewandowskiego? Informacje ujrzały światło dzienne

Barcelonie i samemu Lewandowskiemu mocno zależało na tym transferze i widać, że obie strony są zadowolone z dopięcia transakcji. Okazuje się, że pierwotnie Bayern za żadne skarby nie chciał wypuścić Polaka. A powiedział o tym Fabrizio Romano. Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy na świecie ujawnił kulisy transferu Lewandowskiego.

Prezes Bayernu odpowiada na zarzuty Lewandowskiego! Ostra wymiana zdań, sytuacja wciąż jest napięta

Robert Lewandowski w Stanach Zjednoczonych

Wszystko miało się zacząć latem 2021 roku, kiedy PSG zainteresowało się napastnikiem i chciało zobaczyć go w swoich szeregach. Bayern postawił weto i zasygnalizował, że Lewandowski jest centralnym punktem zespołu. Piłkarz we wrześniu ubiegłego roku domagał się potwierdzenia tych słów przez rozmowy dotyczące nowego kontraktu.

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?

Kulisy odejścia Lewandowskiego z Bayernu. Niemcy nie chcieli do tego dopuścić

- Miesiące mijały, a negocjacje nawet nie zostały rozpoczęte. "Lewy" przez to nie miał wcale poczucia, że jest kluczowym graczem swojej ekipy. Był tym faktem tak bardzo zawiedziony, że już w lutym 2022 roku postanowił, że chce odejść z Bayernu - powiedział dziennikarz na swoim kanale na YouTube. Bawarczycy, chciał jednak wykorzystać Lewandowskiego, by pokazać, że to klub decyduje o przyszłości zawodnika, który ma obowiązujący kontrakt.

- Bayern był jednak nastawiony na to, by nie dopuścić do transferu Lewandowskiego, by pokazać światu, że mogą zatrzymać zawodnika w drużynie do końca kontraktu nawet wtedy, gdy ten nie jest szczęśliwy. Tak myślał zwłaszcza prezes Oliver Kahn - ujawnił dziennikarz. Gdyby Bayern postawił na swoim, dla Polaka byłby to spory cios. Romano podkreśla, że ogromny wpływ na transfer miał Pini Zahavi, który świetnie zna się z Joanem Laportą i obaj panowie błyskawicznie doszli do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze