Maxim Choupo-Moting

Autor: fot. AP Photo Maxim Choupo-Moting w meczu Pucharu Niemiec strzelił cztery gole

Bayern zdemolował rywala. Dwucyfrowy wynik! I to bez Lewandowskiego

2021-08-25 22:11

Robert Lewandowski nie znalazł się w kadrze Bayernu Monachium na środowym mecz w I rundzie Pucharu Niemiec. Pod nieobecność Polaka mistrzowie Niemiec urządzili sobie prawdziwy strzelecki festiwal, gromiąc SV Bremer z piątej ligi aż 12:0!

Bayern był zdecydowanym faworytem batalii z przedstawicielem ligi regionalnej, ale aż tak wysokiego zwycięstwa raczej nikt nie przewidywał. Piłkarze Juliana Nagelsmanna rzucili się na rywala od pierwszego gwizdka sędziego i już do przerwy prowadzili 5:0.

Taka jest prawda o możliwym transferze Lewandowskiego. Niemcy ujawnili szczegóły

W drugiej połowie Bayern nie spuścił jednak z tonu i nadal bawił się z przeciwnikiem w kotka i myszkę. Zwłaszcza końcówka była efektowna w wykonaniu monachijczyków.

W 77. minucie z boiska wyleciał jeden z piłkarzy gospodarzy i Bayern między 80. a 88. minutą zdobył aż cztery bramki. Ostatecznie skończyło się na efektownej wygranej 12:0.

Bohaterem spotkania został Maxim Choupo-Moting, który strzelił cztery gole i miał trzy asysty. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się także 18-letni Jamal Musiala, który zdobył dwie bramki i miał asystę.

Lewandowski do gry powróci już w sobotę, gdy w 3. kolejce Bundesligi Bayern podejmie Herthę Berlin. W pierwszych dwóch meczach tego sezonu Lewandowski strzelił po golu w spotkaniach z Borussią Moenchengladbach (1:1) i FC Koeln (3:2). Wliczając poprzednie rozgrywki Bundesligi kapitan polskiej reprezentacji trafiał do siatki w 12 kolejnych spotkaniach.

Kibice wściekli się, kupując bilety na historyczny mecz Polska - Anglia! Jest komentarz PZPN

Jan Tomaszewski: Lewandowski jest piłkarzem SKOŃCZONYM