BVB Academy WBS Warsaw

i

Autor: WBS Warsaw BVB Academy WBS Warsaw

To druga taka akademia w Polsce

Borussia Dortmund otwiera w Warszawie swoją akademię! Doczekamy się następców Lewandowskiego?

2022-08-29 11:08

Nie ma wątpliwości, że polscy piłkarze zapisali w Borussii Dortmund piękną kartę. W przeszłości kibiców „Die Borussen” czarował Euzebiusz Smolarek, a kilka lat później jeszcze więcej radości dawało im polskie trio: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski. Niewykluczone, że już niebawem niemiecki klub doczeka się następców znakomitych polskich piłkarzy. Wicemistrzowie Niemiec w ostatnich dniach otworzyli bowiem w Warszawie swoją oficjalną akademię!

Borussia Dortmund na całym świecie znana jest m.in. z prężnie funkcjonującej klubowej akademii, co chwila wypuszczającej nowe talenty. Jej działalność nie ogranicza się jednak jedynie do Niemiec, BVB monitoruje bowiem także inne rynki. Dotyczy to również Polski, gdzie wicemistrzowie Niemiec także starają się intensyfikować swoje działania i otwierając swoje filie. Pierwszym tego typu projektem były Goczałkowice-Zdrój, teraz natomiast nadszedł czas na Warszawę. W ostatnich dniach dortmundyczy podpisali oficjalną umowę z WBS Warsaw, która od tej pory stanie się pełnoprawną akademią Borussii w polskiej stolicy.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

- Znamy doskonale polską historię klubu z Dortmundu. Wszyscy wiemy ile Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski zrobili dla Borussii. Z nimi osiągaliśmy sukcesy nie tylko w kraju, ale też w Europie. Dzięki współpracy z WBS Warsaw wierzę, że wychowamy nową gwiazdę — mówi Christian Diercks, menadżer i koordynator, który od wielu lat pracuje dla Borussii. Jak podkreśla, celem jest nie tylko rozwój dzieci w sferze boiskowej, ale przede wszystkim pozasportowej. - Poprzez akademię chcemy także rozwijać umiejętności personalne oraz językowe. Zależy nam, żeby murawa stała się miejscem spotkań i pozwalała wydobyć z młodych zawodników całkowity potencjał – dodał.

Sonda
Czy Borussia Dortmund zdobędzie w tym sezonie mistrzostwo Niemiec?

Finalizacja całego projektu niewątpliwie jest również ogromnym sukcesem warszawskiej akademii WBS, która z Borussią Dortmund współpracuje od dłuższego czasu. Jak zaznacza dyrektor BVB Academy WBS Warsaw Wojciech Wieczorkiewicz, na najlepszych zawodników czekać będzie wspaniała nagroda. - Najlepszych czterech zawodników, którzy będą imponować nie tylko grą, ale także swoim zachowaniem, weźmie udział w testach w juniorskich ekipach Borussii Dortmund – powiedział podczas konferencji prasowej. Pozostaje zatem czekać, aż kolejni polscy piłkarze będą cieszyć oczy kibiców „Die Borussen”.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze