Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Bundesliga: Bayern pokonał FC Koeln 3:0. "Polski" mecz dla Lewandowskiego

2017-03-04 21:14

Bayern pewnie pokonał na wyjeździe FC Koeln 3:0 i dopisał sobie kolejne trzy punkty w tabeli. Mistrzowie Niemiec prowadzą w Bundeslidze. Robert Lewandowski tym razem nie strzelił gola. W ekipie gospodarzy grał inny Polak - Paweł Olkowski. Niestety miał udział przy drugim drugim trafieniu Bayernu.

Bayern od początku robił swoje. Goście prowadzili grę, nie dopuszczali rywali pod swoje pole karne, a sami strzelali gole. Jako pierwszy trafił w 25. minucie Javi Martinez. W drugiej połowie wynik Bayernu poprawił Juan Bernat. Po jego strzale piłkę niefortunnie blokował Paweł Olkowski, który swoją interwencją zmylił bramkarza Koeln. Gospodarzy dobił w 90. minucie Franck Ribery.

Robert Lewandowski rozegrał pełne spotkanie, ale tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Bayern ma 56 punktów i pewnie prowadzi. Drugi Lipsk ma 49, a trzecia Borussia tylko 43.

FC Koeln - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
Martinez 26, Bernat 49, Ribery 90

Koeln: Kessler – F. Soerensen (56. Maroh), Subotić, Heintz – Olkowski, Clemens (63. Rudnevs), Hoeger (73. Jojić), Zoller, Rausch – Modeste, Osako

Bayern: Neuer – Lahm, Javi Martínez, Alaba, Bernat – Arturo Vidal (75. Kimmich), Alcantara – Coman (83. Rafinha), Mueller, Costa (52. Ribery) – Lewandowski

Żółte kartki: Vidal, Bernat