Bundesliga coraz bliżej powrotu! Padła konkretna data

2020-04-10 14:00 DaO
Borussia - Bayern KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz
Autor: AP Borussia - Bayern KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz

Od ostatniego meczu w najważniejszych europejskich rozgrywkach minęło już mnóstwo czasu. Pandemia koronawirusa spowodowała, że władze lig nie miały innego wyjścia i musiały zawiesić rozgrywanie spotkań. Sytuacja na świecie jest dynamiczna i być może już niebawem kibice znów będą mogli emocjonować się meczami na najwyższym poziomie. Bliska powrotu jest Bundesliga.

Świat sportu od bardzo dawna nie przeżywał tak ogromnego kryzysu, jaki ma miejsce obecnie. Wszelkie wydarzenia zostały odwołane, albo zawieszone w czasie i tak naprawdę nikt nie był w stanie powiedzieć, czy w najbliższych miesiącach zobaczymy jeszcze zmagania sportowców. Pandemia koronawirusa zdominowała każdą płaszczyznę życia i troska o zdrowie stała się nadrzędna.

Piotr Zieliński jest NIETYKALNY! Dziesięciu piłkarzy Napoli może spać spokojnie

W ostatnich tygodniach pojawiło się światełko w tunelu. Co prawda liczba zakażonych nadal rośnie, ale we Włoszech, Hiszpanii, czy Niemczech udało się powstrzymać kolejne lawinowe przyrosty i być może już niebawem życie powoli będzie wracało do normy. A co za tym idzie, wrócą również rozgrywki ligowe. Już od kilku dni mówi się, że najbliżej wznowienia jest niemiecka Bundesliga.

Wiemy, jak Lewandowscy spędzą Wielkanoc. Mają piękne i rodzinne plany!

Wiele ekip z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech wróciło już do treningów i czeka na decyzję o restarcie ligi. Jak podaje "Bild" kibice poznali również pierwsze, wstępne daty wznowienia rozgrywek. W trakcie ostatniej wideokonferencji przedstawiciele Bundesligi omówili kilka wariantów dokończenia sezonu. Według niemieckich dziennikarzy zaproponowano, aby liga wystartowała 9 maja i trwała do 30 czerwca. Za tydzień ma się odbyć kolejna konferencja na której zapewne zapadną kluczowe decyzje w tej sprawie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze