Marcin Kamiński

Autor: Maik H/IMAGO/EAST NEWS

Drużyna reprezentanta Polski awansowała do Bundesligi! Odrobili straty po szalonym meczu

2022-05-08 11:14

Schalke 04 po roku przerwy powraca do Bundesligi. Drużyna Marcina Kamińskiego wygrała w przedostatniej kolejce rozgrywek 2.Bundesligi z FC St. Pauli 3:2 i zapewniła sobie awans. Reprezentant Polski rozegrał cały mecz.

St. Pauli też miało jeszcze szansę na awans , więc mecz miał ogromne znaczenie i był niezwykle dramatyczny. Rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, bo po 17 minutach przegrywali 0:2. Za odrabianie strat wzięli się po przerwie. Bohaterem po raz kolejny okazał się Stefan Terrode, który zdobył dwa gole. Terrode nazywany w Niemczech "Lewandowskim 2. Bundesligi" w tym sezonie zdobył dla Schalke już 29 goli. A w całej karierze w klubach 2.Bundesligi, bo na tym poziomie występował na najczęściej ma niesamowity dorobek - w 282. meczach zdobył aż 171 goli. Zwycięstwo Schalke we wczorajszym meczu zapewnił były piłkarz...Korony Kielce, Urugwajczyk Rodrigo Zalazar, który strzelił zwycięskiego gola w 78.minucie. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut, i był jednym z filarów zespołu, podobnie jak w całym sezonie. Miał swój udział przy drugim golu w meczu, strzelonym przez Terrode. A twardą walkę z piłkarzami z St. Pauli okupił podbitym okiem.

Arkadiusz Milik powróci do Serie A?! Możliwa transakcja wiązana

Dla piłkarza urodzonego w Koninie, to już drugi awans do Bundesligi w karierze. W sezonie 2016/17 awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej z VfB Stuttgart. Kamiński po kilku latach przerwy był powołany na ostatnie zgrupowanie kadry przed meczami ze Szkocją i Szwecją przez selekcjonera Czesława Michniewicza.

Kosta Runjaic przedstawił cel Pogoni na ostatnie mecze w lidze. Tylko to go interesuje