FC Nurnberg - Borussia Dortmund 0:2. Mistrzowie Niemiec górą, Piszczek asystuje GOLE - WIDEO

2012-02-04 0:33

Borussia Dortmund pokonała FC Nurnberg w meczu 20. kolejki Bundesligi. Bramki dla mistrzów Niemiec strzelali Sebastian Kehl i Lucas Barrios. Przy pierwszym golu asystę zaliczył Łukasz Piszczek.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, czego odzwierciedleniem był wynik po 45 minutach gry - 0:0. Druga odsłona meczu była już jednak popisem drużyny gości.

Prowadzenie Borussi dał Sebastian Kehl (48. minuta). Pomocnik otrzymał na 11. metrze piłkę od Łukasza Piszczka i mocnym strzałem po ziemii umieścił futbolówkę w rogu bramki Raphaela Schafera.

Przeczytaj koniecznie: Ile płaci Borussia Dortmund? Zarobki w drużynie mistrza Niemiec. Ile zarabia Robert Lewandowski

Od tego momentu podopiecznym Jurgena Kloppa grał się już znacznie łatwiej. Wynik meczu w końcówce ustalił Lucas Barrios, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku za Roberta Lewandowskiego.

Zwycięstwo dało Dortmundczykom awans na pierwszą pozycję w tabeli Bundesligi. O tym czy Borussia po tej kolejce będzie liderem zadecyduje rezultat jutrzejszego spotkania Bayernu Monachium z Hamburgerem SV.