Robert Lewandowski, Borussia Dortmund

Gol i asysta Roberta Lewandowskiego! Świetny początek sezonu Polaka

2013-08-10 19:23

Robert Lewandowski strzelił gola z rzutu karnego i zaliczł asystę w pierwszym meczu sezonu 2013/14 Bundesligi, a jego Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Augsburg aż 4:0. Kosmiczny debiut w barwach Borussii zaliczył Pierre-Emerick Aubameyang, który ustrzelił hat-tricka!

Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang przyszedł do Borussii z Saint-Etienne, dla którego w poprzednim sezonie strzelił 19 goli. Debiut w nowym klubie miał fenomenalny, bo strzelił aż trzy gole. Jedno trafienie na 5 minut przed końcem, dołożył z rzutu karnego Lewandowski. W barwach Borussii od 58. minuty grał Jakub Błaszczykowski. Zabrakło przechodzącego rehabilitację po operacji biodra Łukasza Piszczka.

W pozostałych sootnich meczach 1. kolejki Bundesligi Hannover pokonał Wolfsburg 2:0, Hertha Berlin rozbiła Eintracht Frankfurt 6:1, Bayer Leverkusen wygrał z Freiburgiem 3:1, a Hoffenhein zremisowało z Freiburgiem 2:2. W piątek Bayern Monachium wygrał 3:1 z Borussią Moenchengladbach.